ASRock A320M-HDV RAM MHz yükseltince siyah ekran hatası

FlexinVL

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarımı temizlemek için BIOS pilini ve RAM'leri söktüm ekran kartı cart curt vs. temizledim her zaman yaptığım şey olarak macunu vs. yeniledim. Bilgisayarı takıp çalıştırmak istedim ve anakarta girip MHz değerini yükseltmek istedim çünkü pilini vs çıkarınca fabrika ayarlarına gidiceğini biliyorum. 3200MHz olarak değiştirdim (XMP) kapalı, fakat kaydedip çıktığımda bilgisayar siyah ekranda kaldı hiçbir türlü açılmadı. BIOS pilini vs tekrar söktüm bekledim açılırken del tuşuna basıp BIOS açıp tekrar 3000MHz'e alim düşüreyim tekrar deneyeyim dedim yine açılmadı. Bu sefer 2400MHz tekrar değiştirdim ve açıldı. Yani fabrika ayarlarında açılıyor sadece eskiden 3200MHz aldığımda açılırdı sorun olmuyordu ama şu anda böyle maalesef ki... Yardımcı olursanız çok sevinirim.

image.png

Hız kısmı: 2400MHz.
Anakart: ASRock A320M-HDV r4.0
RAM: Neo Forza 3200MHz 2x8.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerlerini değiştirip deneyebilirsiniz. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip deneyin.

Yerlerini değiştirip deneyebilirsiniz. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip deneyin.

Onu da denedim maalesef ama olmuyor tanıdığım güvenilir bir abi çok fazla değiştirmeye çalıştığın için olabilir 2 3 gün kullan sonra değiştir dedi olabilir mi böyle bir şey sizce?

Elle de 1,35V verip mi denediniz?

XMP ile değil de elle girip deneyebilirsiniz.

Anakartta CMOS pinleri olur. Fişten çekik olarak bunlara tornavida ile dokunup bırakın.

Geri
Yukarı