Çözüldü ASRock B450M HDV-R4.0 MATX'a Thermalright Peerless Assassin soğutucu takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hocam teşekkür ediyorum çokça ancak anakartım mATX onda problem yaşar mıyım peki?

Olmaz hocam. Sizin kasaya e-ATX bile takılabiliyormuş sitesinde söylenene göre.

1685707355644.png

Ayrıca sıkış tepiş olacak anakartın içi bu cooler ile, hava sirkülasyonu sıkıntı yaratmasın?

Sanmıyorum hocam kasa mesh bir kasa önde arkada üstte takılı fanınız falan vardır zaten. Hava almama gibi bir durum olmaz.

Nasıl işlediğini bilmiyorum kule tipi soğutucuların yer kaplaması hiç kullanmayan biri için dev gibi gözüktüğünden hava almayacağını düşündürüyor.

Alır hocam niye almasın? Adı üstünde soğutucu bu üstünde koskoca 2 tane fan var baktığınız modelde.

Izgarayı kapatacağını falan yani, düşünceniz nedir?

Izgara derken nereden bahsediyorsunuz?

RAM'lerden bahsediliyorsa onların üstüne geliyor birkaç videoda baktığım kadarı ile.
ASRock B450M HDV-R4.0 MATX'a Thermalright Peerless Assassin takılır mı?
DeepCool CG560 kasam var.
Anakart bu: ASROCK
Soğutucu da bu: Peerless Assassin 120 SE ARGB – Thermalright

Sizce bir problem yaşar mıyım?
Ürünü satın aldınız mı bilmiyorum ama size Noctua'nın soğutucusu almanızı tavsiye ederim, Noctua tek fanlı soğutucu ve ekstra fan 1002 tl yapıyor artı gümrük ücreti sanırsam oda 200-250tl bandında ama çok daha kaliteli ve güçlü bir soğutucu aynı zamanda sessiz

Ürünü satın aldınız mı bilmiyorum ama size Noctua'nın soğutucusu almanızı tavsiye ederim, Noctua tek fanlı soğutucu ve ekstra fan 1002 tl yapıyor artı gümrük ücreti sanırsam oda 200-250tl bandında ama çok daha kaliteli ve güçlü bir soğutucu aynı zamanda sessiz
Bu gösterdiğimden daha mı iyi yani sizce? Var mı bir karşılaştırma videosu falan ya da testi merak ettim öneriniz için teşekkür ediyorum..
Takarken bir problem olacağını sanmıyorum.
Kasanın maksimum soğutucu yüksekliği 175 mm belirtilmiş.

Eki Görüntüle 1803228

Sizin takacağınız soğutucu 155mm uzunluğunda sığmamazlık gibi bir sorun yaşanmaz.

Eki Görüntüle 1803229
hocam teşekkür ediyorum çokça ancak anakartım mATX onda problem yaşar mıyım peki?

Takarken bir problem olacağını sanmıyorum.
Kasanın maksimum soğutucu yüksekliği 175 mm belirtilmiş.

Eki Görüntüle 1803228

Sizin takacağınız soğutucu 155mm uzunluğunda sığmamazlık gibi bir sorun yaşanmaz.

Eki Görüntüle 1803229
Hayır, bir sorun olmaz. @Paper.C hocam teknik detayları vermiş zaten.
ayrıca sıkış tepiş olacak anakartın içi bu cooler ile, hava sirkülasyonu sıkıntı yaratmasın? nasıl işlediğini bilmiyorum kule tipi soğutucuların yer kaplaması hiç kullanmayan biri için dev gibi gözüktüğünden hava almayacağını düşnüdürüyor ızgarayı kapatacağını falan yani, düşünceniz nedir?

Son düzenleme:
Hocam teşekkür ediyorum çokça ancak anakartım mATX onda problem yaşar mıyım peki?

1685707355644.png

Ayrıca sıkış tepiş olacak anakartın içi bu cooler ile, hava sirkülasyonu sıkıntı yaratmasın?

Sanmıyorum hocam kasa mesh bir kasa önde arkada üstte takılı fanınız falan vardır zaten. Hava almama gibi bir durum olmaz.

Nasıl işlediğini bilmiyorum kule tipi soğutucuların yer kaplaması hiç kullanmayan biri için dev gibi gözüktüğünden hava almayacağını düşündürüyor.

Alır hocam niye almasın? Adı üstünde soğutucu bu üstünde koskoca 2 tane fan var baktığınız modelde.

Izgarayı kapatacağını falan yani, düşünceniz nedir?

RAM'lerden bahsediliyorsa onların üstüne geliyor birkaç videoda baktığım kadarı ile.

Çözüm

Eki Görüntüle 1803548

Çok teşekkürler satın aldım. Konuyu çözüme ulaştırıyorum sağolunuz.

Geri
Yukarı