ASRock B450M PRO4 ikinci SSD takılabilir mi?

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASRock B450M PRO4 anakartlı bir sistemim var, bu sistemin içinde 240GB bir SSD var fakat yetersiz gelmeye başladı, HDD almak yerine SSD almak istiyorum fakat ikincil bir SSD takılabilir mi bilmiyorum. Sanırım SATA gibi bazı değerler varmış, kaç SATA'sı olduğuna bağlıymış gibi. Fakat maalesef hiç anlamıyorum, bu anakart modelini bilen biri yardımcı olabilir mi? Ayrıca, ek bir SSD taktığımda normal bir disk takmış gibi olacak değil mi? Herhangi bir performans kaybı yaşamam?

M.2 SSD de takabilirsin SATA da takabilirsiniz bir sıkıntı çıkmaz.
Onlarda ayırım nasıl oluyor hocam biliyor musunuz, yani hangisinden kaç adet takabiliyorum. Şu an ki SSD'im ADATA SU630 imiş, bunun yanına M.2 ve SATA fark etmez ikisininden birini takabilir miyim? Ve biliyorsanız, maksimum kaç adet takabilirim?

Onlarda ayrım nasıl oluyor hocam biliyor musunuz, yani hangisinden kaç adet takabiliyorum. Şu an ki SSD'im Adata SU630 imiş, bunun yanına M.2 ve SATA fark etmez ikisininden birini takabilir miyim? Ve biliyorsanız, maksimum kaç adet takabilirim?

SU630 kronik sorunlu bir SSD imkanınız varsa değiştirmenizi öneririm. 2 tane M.2 SSD takabilirsiniz.

Geri
Yukarı