ASRock B550 taichi vs ASUS ROG STRIX B550-E vs MSI Gaming Edge Wi-Fi

oTToman16

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
B450 anakartımı B550 olarak yükseltmek istiyorum.
Birkaç anakart arasında kaldım.

1. ASRock B550 taichi.
2500 civarı gir kart. 3 adet M.2 SSD girişi var VRM çok iyi. Karşılaştırmalar da puanı Aorus Master'den sonra geliyor.

2. ASUS ROG STRIX B550-E
Bu da 2300 civarı ama bakınca ROG B550 F ile arasında tek fark 2 adet MOSFET soğutucu daha fazla. 2 soğutucu için 500 lira fark ile e modelini almak mantıklı gelmiyor. Ayrıca 1 adet ARGB girişi var. Artısı 3 yıl garantili. Garanti de beni biraz cezbediyor.

3. MSI Gaming Edge Wi-Fi.
Bu da 1700 civarı. WRM ve ARGB girişi ROG 550'e ye göre daha avantajlı.

Ne yapacağım bilmiyorum kararsız kaldım.
Linkleri koyuyorum. Bir bakıp yardımcı olabilir misiniz?

Asrock B550 taichi

Asus ROG B550-E

MSİ B550 EDGE WİFİ

Son düzenleyen: Moderatör:
Taichi.

Hepsi tier S- anakartlar, görüntü olarak hangisini beğeniyorsanız onu alın.

Bence 3 tane M.2 soketi pek bir avantaj değil özellikle günlük kullanıcıysanız, oyun filan oynuyorsanız M.2 ile o kadar işiniz bile olmayacaktır. O kadar para harcamak yerine 1500'lük kart alıp kalan parayı diğer bileşenlere vermek daha mantıklı olur gibi geliyor.

Bu kartla ilgili de çok güzel şeyler okumuştum isterseniz bir bakın derim.

Ben ASRock B450MHDV r4.0 kullanıyorum her ne kadar gariban olsam da bence ASRock iyi BIOS güncellemeleri hızlı geliyor hem işlemcimi hem RAM'leri overclock yaptım sorun çıkarmadı siz zaten üst seviye alacaksınız büyük ihtimalle mutlu eder sizi.

Ben ASRock B450MHDV r4.0 kullanıyorum her ne kadar gariban olsam da bence ASRock iyi BIOS güncellemeleri hızlı geliyor hem işlemcimi hem RAM'leri overclock yaptım sorun çıkarmadı siz zaten üst seviye alacaksınız büyük ihtimalle mutlu eder sizi.

HDV r4.0 kullanmak garibanlık değil bunu size hangi fanboy inandırdı?

R
İşlemciniz nedir?
R5 3600
W
Bence 3 tane M.2 soketi pek bir avantaj değil özellikle günlük kullanıcıysanız, oyun filan oynuyorsanız M.2 ile o kadar işiniz bile olmayacaktır. O kadar para harcamak yerine 1500'lük kart alıp kalan parayı diğer bileşenlere vermek daha mantıklı olur gibi geliyor.

Bu kartla ilgili de çok güzel şeyler okumuştum isterseniz bir bakın derim.
WiFi olmadığı için bu kartı elemiştim

Aman aman bir overclock yapmayacaksanız Ryzen 5 3600 için bu anakartların hepsi iyidir. Ucuz olanı veya hoşunuza gideni alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı