Çözüldü ASRock H310CM-HDV anakartın ikinci RAM slotu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eray inam

Kilopat
Daha fazla  
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 RAM var iki tane. İlk bilgisayarı ilk aldığımda 1 sene sorunsuz ikisini birden kullandım. Sonra bilgisayar kendini kapattı oyun oynarken ve mavi ekran verdi. Tekrar çalıştırdım ama çalışmadı; ondan sonra RAM'lerden sağdakini çıkardım, PC çalıştı. RAM'lerde sorun olup olmadığına bakmak için her iki RAM'i de 1. slota taktım ve her iki RAM de 1. slotta çalıştı ama ikinci slota RAM taktığımda PC'nin bütün parçaları çalışmasına rağmen ekrana sinyal gitmiyordu. Ondan sonra dedim RAM slotu bozuktur; teknik servise gönderdim anakartı, sıfırını yolladılar. Tekrar 2. slota taktım ve yine aynı şekilde görüntü gelmedi. Anlayacağınız RAM slotundan değil bu sorun. RAM'ler de tek başına sorunsuz çalışıyor. BIOS sıfırlama yaptım, BIOS güncelleme yaptım, dün format attım, her şeyi denedim. Anakartım ASRock H310CM-HDV/M.2. Neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum?

Teşekkür eder,
Saygılarımla Eray...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamamdır. Soğutucu nedir? Sökün ve işlemci yuvasına bakın. Yamuk pin olmasın. Ayrıca fazla sıkmayın.
İşlemci soğutucunuzu aşırı sıkmak bu soruna sebep olabilir.

Bir de modüllerden biri bozulmuş olabilir. Modülleri tek tek test edin:

İşlemci soğutucunuzu aşırı sıkmak bu soruna sebep olabilir.

Bir de modüllerden biri bozulmuş olabilir. Modülleri tek tek test edin:

Ben yaptım dediklerinizi Memtest86 her iki RAM'de de hataya rastlamadı...

Tamamdır. Soğutucu nedir? Sökün ve işlemci yuvasına bakın. Yamuk pin olmasın. Ayrıca fazla sıkmayın.
Çoook Teşekkür ederim düzeldi sorunum. Büyük masraftan kurtardın beni :)

Bu sorunu yaşayanlar RAM Slotunuz bozuk olmadığından eminseniz İşlemci Soğutucunuzu gevşetin Benim bu şekilde çözüldü...

Teşekkürler Recep Baltaş...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı