ASRock Radeon RX 6600 XT Challenger Pro 9400 TL!

Bu fiyatlara AMD bir kart alasım gelmiyor arkadaş. Tamam eyvallah güçlü kart da illa PCI 4.0 da kullanmak zorundasın, AMD nin saçma sapan x8 kısıtlaması yüzünden bazı oyunlarda 5-6fps, bazılarında ise çok çok daha yüksek fps düşüşleri var misal doom da 20+fps daha düşük alıyorsun...

@Blacanka, @Brsss asıl sacmalayan sizsiniz. Sanki 2 bin- 3 bin TL erişilmesi çok yüksek ütopya bir rakammis gibi bütçe bu kadar üstü altı yok diyebiliyorsunuz. Limiti yoksa gelecek ay-yil alır, taksit yapamıyorsa yapacağı vakit alır. Kendi çalışmıyorsa da parası olduğu vakit alır...
Ne yani? Bugün bu saatte bu ürünü almak mecburiyetindeymis gibi yazmaniz saçma.
Bir de 1080p ürüne 4 sene ömür biçip 2-4K ürüne 6 yil ömür biçmek çok komik. Ne yani 1080p ürünü ayar küçülte kuculte 4 yıl kullanacaksın, 4K ürünü ayar küçülte kuculte 6 yıl mi kullanacaksın? Sana tavsiyem bir tarafa 10 bir tarafa 40 kalem alıp birer birer eksiltmen. Bakalım hangisi ne kadar sürede eksilecek?

@FantastikTürk @Emir M.
Oynayamadigim oyunu mesajda belirttim. AOE4 ( Age of Empires4) açmak var açmak var. Madem 4 GB RX580 her oyunu açıp akıcı bir şekilde oynatıyor neden kimse 4 GB önermiyor? En kotu 8glik al ya da 1650 Super, 6600 bak diyor? Herkes yanlış bir siz dogrusunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanki 2 bin- 3 bin TL erişilmesi çok yüksek ütopya bir rakammis gibi bütçe bu kadar üstü altı yok diyebiliyorsunuz. Limiti yoksa gelecek ay-yil alır, taksit yapamıyorsa yapacağı vakit alır. Kendi çalışmıyorsa da parası olduğu vakit alır...ne yani bugün bu saatte bu ürünü almak mecburiyetindeymis gibi yazmaniz saçma.
Ben anlamıyorum kafan mı güzel. Bu ay 6000 ise gelecek ay 6500 sonraki ay 7000. Nereye para biriktiriyorsun? Kaldı ki herkes ne para biriktirebiliyor ne de bir ekran kartına 8-10 bin TL verebiliyor. Herkesi kendin gibi görüyorsun. Alamayan, alamayacak, beklerse elindekinden olacak tonlarca insan var.
Arkadaş herkesin parası var/olacak sanıyor.
Mesele sadece para meselesi de değil. Çeşit çeşit sebepleri oluyor insanların.

Ben 6600 aldım. Üstüne 1 kuruş dahi koyamazdım. Birkaç ay sonra hiç alamazdım. Alsam da kullanamazdım.

Arkadaş herkesi kendisi gibi sanıyor.
peş peşe uyfurma cezalarla beni yildiracagini düşüne
Aynen. Technopat yöneticileriyle toplantı yaptık. Bu arkadaş bilgili, tehlikeli. Hemen bunu uyduruk sebeplerle cezalandıralım ki doğruları yazmasın dedik.

Komik olmayın Technopat burası. Kurala uymazsanız ceza yersiniz. Herkes yer.
neden kimse 4gb önermiyor?
Öyle bir şey yok. 8GB alınabiliyorsa alınır. Hem frekansları biraz daha yüksek hem ekstra 4 VRAM var. Ama imkan yoksa/temiz bulunamadıysa/uyguna 4 bulunduysa pek ala alınır. RX 580 maalesef güncel oyunlar için 1080p yüksek için yeterli değil. Yeni oyunlarda çok fazla ayar düşürmeniz gerekiyor. Dolayısıyla 4 VRAM yeterli oluyor. Mantık: 4GB RX 580 yetersiz=2 GB GT 640 yetersiz 4GB'lığı al.
En kotu 8g lik al yada 1650 süper ,6600 bak diyor? Herkes yanlış bir siz dogrusunuz..
Kardeş 3-5 boş beleş eksik yanlış bilginle yazmayı keser misin? 580 yerine 1650S/6600 önerilmesinin nedenleri:
1) RX 580 aşırı eski. Çıkış yılı 2017. Hatta bunlar 400 serisinin yenilenmişi olduğu için 2016. Yani 7 senelik bir kart.
2) Eski olduğu için sıfır fazlasıyla pahalı. İkinci el de yine çok eski olduğundan temiz bulmak zor.
3) Eski olduğu ve miningde tercih edildiğinden almak çok riskli.
4) 1650S az farkla daha performanslı. Ama daha yeni, daha ucuz(du), watt başına performansı daha fazla + daha az güç tüketiyor, yeni olduğu için sürücü ömrü daha fazla, miningde tercih edilmiyor, yeni teknolojileri destekliyor.
5) 6600 için 1650S'de yazdıklarım + 580'e göre tam 2 kat daha performanslı.
6) 500 serisi sorun çıkarması daha ihtimal kartlar.

Daha sayarım. Ayrıca 1650S'in de 4 GB olduğunu hatırlatayım.

Madde madde yazarak bana bildiğin seyleri hatirlatman cok saçma. Sağdan soldan duyuyormusum filan falan...miningli eskiyi Card'i curdu geç. Mağdem 4 GB 580 bu kadar iyi niye daha pahalısı tavsiye ediliyor diyorum. Ona bakarsan 6700XT de %90 miningli ama kimse gidip 6700XT alma demiyor hatta 12 VRAM var git kaçırma diyor...
Sürücüsü yeniymis mevzusu...ne yani sürücü değişimce %20-40 FPS artışı olduda frame kasan oyunlar akıcı mi oldu?

Parası olmayan gitsin APU alsın kardeşim. Yok zam geliyormuş yok bir kuruşu yokmuş. 5500 TL hop diye havadan düştü sanki. Bir şekilde çalıştı biriktirdi. 5500 biriktiren 9000 de biriktiri. Biriktiremezse taksitle yavaş yavaş öder.
Herkes senin gibi mi demişsin evet ülkenin %80'i benim gibi. Asgari ücrete çalışıyorum kardeşim. Aylık 6600 için 1K ödemek yerine 6700XT için 1.5k ödemek bana koymuyor.(5600 TL peşin fiyatı taksitli fiyatına göre)

Ha 1080p kart alıp yarın öbür gün RAM'den dolayı ayar küçültme sevdasında olan varsa 6600'e hiç gerek yok RX580 4 GB zaten 1080p Full oynatıyor muş. Biri 1000 TL biri 4000 TL boşa masraf yapmayin yani.
Ceza konusu kafadan verene şahsa yönelik. Üstüne alınma için neden mi var.
Birileri cevap hakkımı engelleyince herkes kafasına göre yazıp çizmiş. Anlatmaya çalıştığım bu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı