Çözüldü ASRock RX580 8 GB yükte 85 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ChicagoMade

Hectopat
Yaklaşık 1 ay önce ASRock RX580 8 GB, AMD Ryzen 5 2600 sistem topladım. Oyunlarda 85 dereceyi gördüm ve fanlardan aşırı rahatsız edici sesler çıkmaya başladı. Kasamın önünde 3 arkasında 1 tane olmak üzere 4 tane fan var.
Lütfen yardımcı olacak arkadaşlar var mı?

Çözüm
Ekran kartı mı 85 derece işlemci mi? Fanlardan derken ekran kartı mı yoksa kasaya bağlı olanlar mı?
Yaklaşık 1 ay önce ASRock RX580 8 GB, AMD Ryzen 5 2600 sistem topladım. Oyunlarda 85 dereceyi gördüm ve fanlardan aşırı rahatsız edici sesler çıkmaya başladı. Kasamın önünde 3 arkasında 1 tane olmak üzere 4 tane fan var.
Lütfen yardımcı olacak arkadaşlar var mı?
Kasa nedir?
Yüzde kaç fan hızında çalışıyor?

Hangi kasa modelini kullanıyorsunuz? Ayrıca kullanmış olduğunuz kasanın hava akışı nasıl? Yani kasanın yan tarafı açık bir şekilde de sıcaklık değerlerini test edin bu şekilde hava akışını anlayabilirsiniz. Ayrıca undervolt yapabilirsiniz.

Kasa modelin : Dark Diamond Pro
75 85 derece arasında Fan hızı %80 de çalışıyor
Kasanın önü cam veya plastik gibi duruyor. Dediğim gibi birde yan tarafı açık bir şekilde test edin. Ayrıca undervolt işlemini de yapabilirsiniz. Undervolt yaparsanız sıcaklık değerleri düşeceği için daha düşük bir fan profili ayarlayabilirsiniz.

Kasa modelin : Dark Diamond Pro
75 85 derece arasında Fan hızı %80 de çalışıyor
Önü mesh olan versiyon mu?
Kasanın önü cam veya plastik gibi duruyor. Dediğim gibi birde yan tarafı açık bir şekilde test edin. Ayrıca undervolt işlemini de yapabilirsiniz. Undervolt yaparsanız sıcaklık değerleri düşeceği için daha düşük bir fan profili ayarlayabilirsiniz.
Yeni versiyonu çıktı, yenisi mesh panel. Belki odur.

Yeni konular

Geri
Yukarı