Assasin's Creed 1 İncelemesi

Güzel inceleme. Benim gözümde hala en iyi AC'dir bu oyun. Gizem unsuru tepe noktadaydı. Animus'tan çıktıktan sonra odamıza geçip kartal görüşünü açtığımızda gördüğümüz kodlar, simgeler kafa yakıyordu. İnternetten az araştırma yapmamıştım.

Sosyal medya hesabı açıp orada kısa incelemeler paylaşmayı düşündünüz mü?

Hatta artı eksi formatında olabilir. Şunu iyi yapmış bunları kötü yapmış o yüzden 10 üzerinden 8 gibi.

Yada unsurları ayrı ayrı puanlayıp en sonda final notu verirsiniz. Oynanış 10 üzerinden 7, bölüm tasarımı 10 üzerinden 5... Son notumuz ise 10 üzerinden 8 gibi.

Neden bilmiyorum ama bir şeylere puan verilmesi insanların hoşuna gidiyor. Yada iyi ve kötü yanlarının yazılması.

Maddi getirisi ne kadar olur bilmiyorum. Yine de aklınızda bir fikir olsun.
Puan sistemini bende seviyorum. Mesela IGN'da bir oyun incelemesini değil, puanını inceliyorum. Bu işlerde biraz amatörüm. Dost Kayaoğlu, Makine gibi eleştiri ve inceleme kanallarının videolarını çok izlerim. Konuşma ve diksiyonumu düzeltirsem Dost Kayaoğlu gibi sesli incelemeler yapabilirim. Sosyal medya açmayı hiç düşünmedim. Bana burası yetiyor. Biz bize yeteriz kafasındayım biraz.

Kötü yanları ayrı yazmaya başlayacağım yeni incelemelerde. Bu forumda kendimi incelemeler ile tanıtmak istiyorum. Mesela havacılığın Jira'sı var, yardımcılıkta usta olan Recep abimiz var. Ben de incelemeleri Emre'si olmak istiyorum. Sosyal medyadan da çok anlamam. Keşfedilene kadar incelemeler biter diye düşünüyorum.

Puan sistemini bende seviyorum. Mesela IGN'da bir oyun incelemesini değil, puanını inceliyorum. Bu işlerde biraz amatörüm. Dost Kayaoğlu, Makine gibi eleştiri ve inceleme kanallarının videolarını çok izlerim. Konuşma ve diksiyonumu düzeltirsem Dost Kayaoğlu gibi sesli incelemeler yapabilirim. Sosyal medya açmayı hiç düşünmedim. Bana burası yetiyor. Biz bize yeteriz kafasındayım biraz.

Kötü yanları ayrı yazmaya başlayacağım yeni incelemelerde. Bu forumda kendimi incelemeler ile tanıtmak istiyorum. Mesela havacılığın Jira'sı var, yardımcılıkta usta olan Recep abimiz var. Ben de incelemeleri Emre'si olmak istiyorum. Sosyal medyadan da çok anlamam. Keşfedilene kadar incelemeler biter diye düşünüyorum.
Biz bize yeteriz kafası benim daha çok işime gelir 😅. Sonuçta sayfa açınca şuan ki kadar dirsek temasının olacağını sanmıyorum.

Aslında zor bir oyun. Orjinal CD hala duruyor. Belki bir gün oynarım.

Altair hatrına bir kez oynayabildiğim oyundur bu. Her gördüğümde Al Mulaim'in boğazını sıkıp öldüresim geliyordu. Altair kesinlikle harcanan bir karakter. "Suikastçı" tanımına birebir uyan da odur fikrimce. Keşke onu bir oyunda daha görebilseydik. 😠

Yine de diğer oyunlarda özellikle de Revelations oyununda çokça bahsedilen bir karakterdi ve yanlış hatırlamıyorsam bir oyununda daha Altair'i kullanmıştık. Özellikle de şu elmayı eline alıp her adama tek attığı oyun efsaneydi. Ya AC II ya da AC III olması gerek. Ezio ve daha önemlisi Desmond sonrası oyun serisi benim için bir hiç haline geldi. Ama yine de böyle bir nostalji oyunu yapsalar mesela yine Ezio ve Desmond'ın içinde olduğu bir oyun yapılırsa kaç para gerekirse veririm o kadar yani.

Bence Assassin's Creed 4'ten sonra eskisi gibi tutunamadı. Amaçtan saptı. Suikast, gizlilik oyunu iken dövüş oyununa döndü, mekanikleri tabii ki değişti güzel oldu. Ama senaryo ve eğlence açısından 4'ten sonrası beni pek sarmadı. Favorim 2, Brotherhood, Revelations.

Yeni konular

Geri
Yukarı