Assasin's Creed Odyssey %100 CPU Kullanıyor

RaffiNe

Hectopat
Daha fazla  
AC Odyssey'i Ultra ayarlarda 1080P de oynuyorum, işlemcim i5 8400, ekran kartım GTX 1060 6 GB, RAM 16 GB bu oyundan başka hiçbir oyunda böyle bir şey başıma gelmedi. Ortalama 50 FPS'de oynuyorum oyun içinde donma, takılma nadiren oluyor akıcı oynayabiliyorum ama işlemcinin %100 kullanılması PC'yi zorluyor ve doğal olarak fanlar ses yapıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
AC Odyssey'i Ultra ayarlarda 1080P de oynuyorum, işlemcim i5 8400, ekran kartım GTX 1060 6 GB, RAM 16 GB bu oyundan başka hiçbir oyunda böyle bir şey başıma gelmedi. Ortalama 50 FPS'de oynuyorum oyun içinde donma, takılma nadiren oluyor akıcı oynayabiliyorum ama işlemcinin %100 kullanılması PC'yi zorluyor ve doğal olarak fanlar ses yapıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?
Arkadaşın dediği gibi optimizasyon sorunu GTX 970 ile oynarken bille kasıyordu bende.

Çözülebilecek bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü AC serisinin çoğu işlemciyi çok yoruyor. Pek alakalı değil ama sis ya da bulutla alakalı olan ayarı en düşüğe alıp FPS'yi büyük oranda arttırabilirsiniz. (Ben denemedim ama internette okumuştum denemekten zarar gelmez.)

İşlemcinin hepsini kullanmasıyla fan sesinin alakası var mı? Benim bildiğim ısınmaya bağlı fan ses yapar. İşlemci sıcaklığın kaç oluyor? Stok fan mı kullanıyorsun? Ben de o oyunu oynadım. İşlemci benim de hepsini kullanıyordu ama sıcaklık 50-55 derece arasında olduğu için işlemci fanı çok dönmüyor ve ses sorunu yaşamıyordum.

İşlemcinin hepsini kullanmasıyla fan sesinin alakası var mı? Benim bildiğim ısınmaya bağlı fan ses yapar. İşlemci sıcaklığın kaç oluyor? Stok fan mı kullanıyorsun? Ben de o oyunu oynadım. İşlemci benim de hepsini kullanıyordu ama sıcaklık 50-55 derece arasında olduğu için işlemci fanı çok dönmüyor ve ses sorunu yaşamıyordum.
Stok fan kullanıyorum işlemci 65 dereceyi görüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı