Assasin's Creed serisine hangi oyundan başlamalı?

Orvenervel8641

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi Assasin's Creed Serisine hangi oyundan başlamalıyım?
Çıkış tarihlerine göre, kronolojik sıraya göre oynamak istiyorum fakat aralarda hikaye kopukluğu yaşamak istemiyorum. Bir de Assasin's Creed'in ilk oyununu (2007) oynamalı mıyım, oynamasam çok şey kaybeder miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu serinin son çıkan oyunlarında ne kadar hikaye bağlantısı yok denilse de aslında ufakta olsa bir bağlantı var. Bence bu hikaye anlamındaki bağlantıyı kaçırmamak için ilk oyundan başlayın derim eğer İngilizceniz iyi ise çünkü oyunda altyazı bulunmuyor. Eğer İngilizceniz iyi değil ise ilk oyunun hikayesini öğrenip direkt olarak ikinci oyundan başlayabilirsiniz.

Assassin's Creed
Assassin's Creed II
Assassin's Creed: Brotherhood
Assassin's Creed: Revelations
Assassin's Creed III
Assassin's Creed IV: Black Flag
Assassin's Creed: Rogue
Assassin's Creed: Unity
Assassin's Creed: Syndicate
Assassin's Creed Origins
Assassin's Creed: Odyssey
Assassin's Creed: Valhalla
ac1 oynamalısın diğer oyunlarda alıntı yapıyor ama eğer oynamam diyorsan x3pos adlı kanal türkçe yamayla oynadı izleyebilirsin

Bu serinin son çıkan oyunlarında ne kadar hikaye bağlantısı yok denilse de aslında ufakta olsa bir bağlantı var. Bence bu hikaye anlamındaki bağlantıyı kaçırmamak için ilk oyundan başlayın derim eğer ingilizceniz iyi ise çünkü oyunda alt yazı bulunmuyor. Eğer ingilizceniz iyi değil ise ilk oyunun hikayesini öğrenip direkt olarak ikinci oyundan başlayabilirsiniz.

Bazı yerlerde çık ortaya kaçamazsın diyen adamlar var. Türkçe alt yazı olmayan oyunda Türkçe söylüyor.

Başlıkta da belirttiğim gibi Assassin's Creed Serisine hangi oyundan başlamalıyım?
Çıkış tarihlerine göre, kronolojik sıraya göre oynamak istiyorum fakat aralarda hikaye kopukluğu yaşamak istemiyorum. Bir de Assassin's Creed'in ilk oyununu (2007) oynamalı mıyım, oynamasam çok şey kaybeder miyim?

2. oyun hikaye açısından güzel. Yapay zeka mükemmel değil modern çağa bakarsak. Ama onun dışında güzel bir oyun. Hikayeyi Full takip edeceksen 1'den başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı