Assassin's Creed 1 vs Assassin's Creed 2

Bayır Domuzu 58

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Assassin's Creed 1 oynamak istiyorum fakat ingilizcem yeterli seviyede değil. Oyun için hiçbir yerde çeviride bulamadım fakat Assassin's Creed 2 için çeviri var. Sizce Assassin's Creed 2'den mi başlayayım yoksa Assassin's Creed 1'den mi? Assassin's Creed 1'den başlayacaksam anlar mıyım? Oyunda zaten altyazı yok. Son olarak da Assassin's Creed 2'den başlarsam hikayeyi tamamlayabilir miyim?

AC 1 zaten altair üzerinden geçiyor, ilk Assassin's hikayesi gibiydi. Ama Ezio (2.oyun) zengin ailenin şımarık çocuğu olmasına rağmen babası ve abisinin intikamını, dedesinin ise izinden gitmişti. Hikaye bakımından AC 2 daha iyi. Oyun İtalya'da geçiyor, AC 1 ise acre, kudüs yakınlarında geçiyor.

AC 1 zaten altair üzerinden geçiyor, ilk Assassin's hikayesi gibiydi. Ama Ezio (2.oyun) zengin ailenin şımarık çocuğu olmasına rağmen babası ve abisinin intikamını, dedesinin ise izinden gitmişti. Hikaye bakımından AC 2 daha iyi. Oyun İtalya'da geçiyor, AC 1 ise acre, kudüs yakınlarında geçiyor.
peki sence AC1 i oynamalımıyım ? (ingilizcem yok)

Facebook'ta bazi gruplar uzerinden yayin aciyorum ve daha bugun assassin's Creed 1'i yayinda bitirdik. Oyun bence gaaayet güzel oynanış olsun animasyonlar vesaire tek sıkıntısı görevler tamamen ayni. 6 tane ana bolum var oyunda ve her bolumde once 3 tane yan gorev yapiyosun (Cok az cesit var - interrogation - belli bir sure icinde belli adamlari gizlice oldurme - belii süre icinde biyerden biyere ulasma - gizlice konusmalari dinleme ve birinin cebinden bir esya aşırma) bu 3 gorevi yapınca da ana gorev aciliyor (bir kisiyi öldürmek) bütün oyun bunun üzerine kurulu. Ama bence oynanabilir cok da uzun degil zaten 15 saat civari bir gameplay suresi var.

Assassin's Creed serisindeki oyunlar nadiren birbirleri ile bağlantı kuruyor ama istersen YouTube'da 1'e alt yazı yapanlar var oyunu oynadıktan sonra bakabilirsin.

Ac 1 ana karakteri Altair iken ac 2 ezio üçlemesinin ilk oyunu ayrıca Ac 1 oynanış anlamında da bence biraz sığ,ilk oyunun hikayesini farklı kaynaktan dinleyip direkt 2.oyundan başlasan daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı