Assassins Creed Hangi Oyunundan Başlamalıyım?

internett

Decapat
Merhaba Assassins Creed başlamak istiyorum. İlk oyununu mu oynayayım yoksa 2. oyunundan mı başlayayım Revelations oyunu daha iyi geldi bana nedense bu kaçıncı oyunu oluyor serinin?

Revelations 4. oyun. Ondan önce Brotherhood var. 2, Brotherhood ve Revelations aynı karakteri baz alsa da 3'ün sonuna kadar da başka bi' aynı karakter var diyebiliriz. Bu yüzden istediğini oyna. Hepsini oynayacağım diyorsan 1. oyun sıkıcı gelebilir. Alt yazısı bile yok. Ama dediğin gibi hangisini oynarsan oyna, sana başta şöyle oynanıyor diye tanıtıyor. Büyük hikayeye bakacağım diyorsan 3'te oynadığın karakterin dedesini 4'te oynuyorsun. Bu yüzden çok da takma.

İlk oyununu oynama çünkü baya sıkıcı bi oyun ayrıca grafiksel ve seneryo olarak da iyi değil ama ikinci oyunu çok güzel ikinci oyunundan başlayabilirsin sonrada istersen Brotherhood u da oynayabilirsin. Revelations da pek beğenilmiş bir oyun değil ama oynayabilirsin.

Hikaye olarak bağlantılı olanlar 4. oyuna kadar. Yani mesela Brotherhood'da da Ezio'yu oynuyorsun Revelations'ta da. Diğer oyunlar da bağlantılı ama çok zayıf bir şekilde. Sen istediğin oyundan başlarsan başla her şeyi anlarsın merak etme. Sadece ara sahnelerde önceki oyunlardan kesit falan gösteriliyor bazen. Tavsiyem 2. oyundan başla ama sıkıcı gelirse bunu oynamadan diğerlerini oynayamam diye kendini sıkma.

3. Oyundan önce 4. Oyunu oynamanızı öneririm çünkü 3. Oyundaki ana karakterler 4. Oyundaki karakterin torunu. Ama başka pek bağlantısı yok ve bence serinin en iyi oyunu 4 yani Black Flag. Onun da pek Assassin's Creed ile alakası yok :)

İngilizcen yoksa 1. oyunu es geç 2'den başla. 1. oyunun hem altyazı desteğinin olmaması hem de sürekli aynı şeyleri yapıyorum hissi var. Bende bu yaz seriyi 1'den başlayıp hepsini bitireyim dedim daha sonra sıkıldığımdan ilk oyunu dahi bitirmeden vazgeçtim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı