Çözüldü Assassin's Creed II "0xc000007b" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

ZackloScoiattolo

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler dilerim arkadaşlar. Assassin's Creed'in ikinci oyununa girmeye çalıştığımda "0xc000007b" hatasını alıyorum ve Process Monitor ile olan çözümünü izledim lakin bilgisayar ile çok haşır neşir olmadığım için o sorunları ayıklayamadım ve hangi dosya konumunda bulunduklarını çözemedim.

*Technopattan önce başka bir arkadaşın videosunu izlemiştim Youtube'da ve bi dll dosyasını indirip System, System32 ve SysWOW64 dosyalarına atmayı denedim. Bunun nasıl yararı zararı olur bilmiyorum.*

Process Monitor Logfile linkini şöyle vereyim: Logfile.zip

Ne tarz ekleme çıkarma ile düzeltebilirim yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.
Teşekkürler şimdiden.

Çözüm
C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_42.dll

Bu dosyayı silip aşağıdakini kurun.
Technopat'tan önce başka bir arkadaşın videosunu izlemiştim Youtube'da ve bir DLL dosyasını indirip System, System32 ve SysWOW64 dosyalarına atmayı denedim. Bunun nasıl yararı zararı olur bilmiyorum.
Yararı olmaz, zararı ise karşınızda. Oyun açılmıyor. Bundan sonra başka bir arkadaşın videosundan değil Technopat'ın videosundan başlarsınız artık😉

Hatta ileriki hataları engellemek için bu dosyayı System32'den de silip yine aynı aracı kurabilirsiniz.
C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_42.dll

Bu dosyayı silip aşağıdakini kurun.
Technopat'tan önce başka bir arkadaşın videosunu izlemiştim Youtube'da ve bir DLL dosyasını indirip System, System32 ve SysWOW64 dosyalarına atmayı denedim. Bunun nasıl yararı zararı olur bilmiyorum.
Yararı olmaz, zararı ise karşınızda. Oyun açılmıyor. Bundan sonra başka bir arkadaşın videosundan değil Technopat'ın videosundan başlarsınız artık😉

Hatta ileriki hataları engellemek için bu dosyayı System32'den de silip yine aynı aracı kurabilirsiniz.

Çözüm
Çok teşekkür ederim efenim. Video sonrasında ne kadar kapsamlı olduğunuzu görebildim. Bundan sonra öyle yapacağım kesinlikle :) Fakat "0xc000007b" hatası devam ediyor :(
İyi çalışmalar 🤓

Son düzenleme:
Sorun değil, yeni bir rapor paylaşınız. Çözebileceğimden eminim.
Yardım için gerçekten çok müteşekkirim. Uğraştırıyorum kusura bakmayın. Bu arada eğer bir fark yaratıyorsa diye yazayım dedim; eksik başka ne olabilir diye Google'ladım. BIOS güncellemesinden bahsetmişler onu da denedim. DirectX ile güncelleme var mı diye baktım. Yeni bir şey indirmiyor ve aygıt yöneticisinde falan yanlış çalışan bir şeyler göstermiyor.

Yeni link: Logfile.zip

İyi çalışmalar 🤓

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun yine aynı dosyada görünüyor. Belirttiğim konumdaki dosyayı silip DX indirme aracını öyle kurmuştunuz, değil mi? Şu dosyalar mevcutsa paylaşın.

Sorun yine aynı dosyada görünüyor. Belirttiğim konumdaki dosyayı silip DX indirme aracını öyle kurmuştunuz, değil mi? Şu dosyalar mevcutsa paylaşın.
Benim mankafalılığımmış :( DirectX'i indirdiğimde zaten bilgisayarınızda var gibi bir yazı çıkmıştı aldırmamıştım. Bilgisayarda yüklü olan DirectX'i silip bir de .dll dosyalarını silip tekrar yükleyince sorun halloldu. Ona dikkat etmemişim :( Çok teşekkürler gerçekten. Bir numarasınız!

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı