Çözüldü Assassin's Creed IV Black Flag Açılmama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

göksemih

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım Windows 10 32 bitti format atarak 64 bite yükselttim.Oyunları tekrar yüklememek içinse kopyalamıştım. Şimdi oyunu açmak istediğimde uygulama düzgün başlatılamadı hatası alıyorum.
Diğer konulardan gördüğüm kadarıyla Process Monitor ile bir hata raporu hazırladım.
Raporun indirme linki: Logfile.PML

Çözüm
Sanırım ekran kartını değiştirme vakti gelmiş. Sürücü desteğinin kesilmesinden dolayı oyunu açamıyor olabilirsin. Büyük ihtimalle.
Öncelikle ilginiz için teşekkürler sorun ekran kartımda değilmiş. Bilgisayara tekrar format attım ve oyunu baştan yükledim şu an oyun açılıyor. Galiba oyununun dosyaları format öncesi kopyalayıp format sonrası attığım içindi. Konuyu kitleyebilirsiniz.
Şu komutu takip et ve sil:
  • C:\Windows\SysWOW64\d3d9.dll
  • C:\Windows\SysWOW64\d3d11.dll
  • C:\Windows\SysWOW64\D3DCompiler_43.dll
Yerine şunu yükle:

Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü d3d9.dll bulunamadı hatası veriyor. D3d11.dll için de aynısını diyor.
Bir de Bing Bar için bu uygulama bu bilgisayar da çalıştıramaz hatası verdi.
Google Chorome'da açılmıyor hata mesajı falan da vermiyor.

bing bar.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uplay ve AC4'ü tekrar yüklenici muhtemelen çözülür. Oyun dosyalarının içinde 32 bit dosyaları var.

Oyun dosyalarının içinde 32 bit dosyaları var.

Oyunun dosyalarının içinde 32 Bit dosyalar olması bunun hata olduğu anlamına gelmez. Oyuna ait dosyalar olabilir.

Soruna neden olan dosya C:\Windows\SysWOW64\D3DX11_43.DLL gibi. Bunu silin ve bunu kurun:

DirectX İndirme Aracı

Ayrıca ekran kartınızı belirtin.

Yükledim. Ancak sorun devam ediyor. Ne olduğunu anlamadım. Uplay bile açılmıyor.

Yılbaşı dolayısıyla ailemleydim cevap veremedim kusura bakmayın. D3DX11_43.DLL dosyasını sildim ve Directx'i tekrardan kurdum sorun hala devam ediyor ama galiba bir şeyler buldum.
Uplay'i ve AC4'ü tekrardan yüklemek istemediğimden aynı hatayı veren başka bir oyunu silip kurmaya çalıştım (LOL PBE). Kurulum sırasında "C:\Riot Games\PBE/Prerequisites/Dx9/dxstup.exe/silent" çalışırken hata oluştu. Child killed unknown signal hatası verdi.

Adrese gidip ordan kurmaya çalıştım. Bu sefer de "Please refer to dxerror.log and directx.log in your windows folder to determine" hatası verdi. İnternetten biraz araştırdım. Kayıt defterinden
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX" dizisinde değişiklikler yapıyorlardı ama benim kayıt defterimde DirectX yok.

Sorun bu yüzden olabilirmi?

"SFC /SCANNOW" komutuyla bazı dosyalar onarıldı Uplay artık açılıyor.
Ekran kartımsa: Ati Readon HD 4800

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı