Assassin's Creed Odyssey RX 5700XT düşük GPU kullanımı

Cheaser

Hectopat
Selamlar arkadaşlar, AC Odyssey adlı oyunda XFX RX 5700 XT modelli ekran kartımın %70,%80 arası kullanımı olduğunu görüyorum Radeon uygulaması aracılığıyla, yardımcı olur musun?
CPU: Ryzen 5 3600.

Hocam oyunda iken oyunu alta alıp Radeon uygulamasına bakıyorsanız kullanım oranlarında ve sıcaklıklar düşüşler yaşanıyor. MSI Afterburner programı ile oyun içindeki değerlerinize bakın.

Hocam oyunda iken oyunu alta alıp Radeon uygulamasına bakıyorsanız kullanım oranlarında ve sıcaklıklar düşüşler yaşanıyor. MSI Afterburner programı ile oyun içindeki değerlerinize bakın.

AC Odyssey 3700X gibi 8 çekirdekli işlemciye ihtiyaç duyabiliyor. Veya 5GHZ 10600K/10700K gibi bir işlemciye.
Selamlar Radeon'un oyun içi arayüzünden bakıyorum ki bakmasam bile 60FPS altında olduğunu anlayabiliyorum yukarıdaki bir arkadaş normal demiş herhalde hiçbir fikri yok ama yorum atanlardan arkadaşım ben eğer bu ekran kartına bu kadar para verdiysem ve böyle özellikleri varsa hiç de normal değil Watch Dogs'ta V-Sync kapadım %99 gördüm bunda da aynısını yapmayı denedim hiçbir şey değişmedi Ryzen 5 3600 gayet iyi bir işlemci Ryzen 5 3700X'le arasında çok fark olduğunu sanmıyorum yorum atmak için yazmayın gönderiye sadece çözümü biliyorsanız yazın saygılar sevgiler.
Selamlar Radeon'un oyun içi arayüzünden bakıyorum ki bakmasam bile 60FPS altında olduğunu anlayabiliyorum yukarıdaki bir arkadaş normal demiş herhalde hiçbir fikri yok ama yorum atanlardan arkadaşım ben eğer bu ekran kartına bu kadar para verdiysem ve böyle özellikleri varsa hiç de normal değil Watch Dogs'ta V-Sync kapadım %99 gördüm bunda da aynısını yapmayı denedim hiçbir şey değişmedi Ryzen 5 3600 gayet iyi bir işlemci Ryzen 5 3700X'le arasında çok fark olduğunu sanmıyorum yorum atmak için yazmayın gönderiye sadece çözümü biliyorsanız yazın saygılar sevgiler.

E bunda bir problem yok ki. Normal bir kullanım oranı.

Nasıl normal kullanım oranı şaka mı yapıyorsun sen ya RX 5700 XT'den bahsediyoruz.
Sadece yorum atmak için yazma gerçekten saçma oluyor kullandığım kart 1030 Ti falan değil RX 5700 XT yani aradaki farka bakar mısınız 2K Ultra'lık bir kart arkadaşlar el insaf.
Bu oyunda gayet iyi bir işlemci değil maalesef.

İşlemcimin %60'ını kullanıyor nasıl gayet iyi değil dostum.

Nasıl normal kullanım oranı şaka mı yapıyorsun sen ya RX 5700 XT'den bahsediyoruz.
Sadece yorum atmak için yazma gerçekten saçma oluyor kullandığım kart 1030 Ti falan değil RX 5700 XT yani aradaki farka bakar mısınız 2K Ultra'lık bir kart arkadaşlar el insaf.

Bu oyun gerçek fiziksel 8 çekirdek görmeden AMD tarafında (AMD tarafında RAM'in de tweak edilmiş Samsung b-die veya Micron e-die olmalı en az 3733mhz ama öncelik 8 çekirdek). Intel tarafında 5GHz civarı 10600K görmeden doymuyor böyle oyun işte.

RX 5700 XT güçlü bir ekran kartı. Bence normal bir kullanım. Burada yardımcı olmaya çalışıyoruz ama peki istediğini yapabilirsin iyi günler.

RX 5700 XT güçlü bir ekran kartı. Bence normal bir kullanım. Burada yardımcı olmaya çalışıyoruz ama peki istediğini yapabilirsin iyi günler.

Hayır sadece yazmak için yazıyorsun arkadaşım yukarıdaki adam bak ne güzel teknik açıklıyor sen diyorsun güçlü ekran kartı normal kullanım benim ekran kartımın %60'ını kullanıyor yani nesi normal onu anlamıyorum.
Bu oyun gerçek fiziksel 8 çekirdek görmeden AMD tarafında (AMD tarafında RAM'in de Tweak edilmiş Samsung b-diye veya Microne-diye olmalı en az 3733MHz ama öncelik 8 çekirdek). Intel tarafında 5GHz civarı 10600K görmeden doymuyor böyle oyun işte.

Hocam orayı anladım lakin ekran kartımın neden %100'ünü kullanmıyor olay orada.

Yeni konular

Geri
Yukarı