Assassin's Creed serisine baştan başlamak mantıklı mı?

Önce ac 2, brother hood ve revelations oynamalısın devamında gelen oyunlarda ac 3 hikaye konusunda güzel, blackflag gereksiz ve sıkıcı deniz savaşları yüzünden ragequit sebebidir, rogue de aynı şekilde. Unity e gelirsek hayatımda oynadığım en aptal oyunudur, sürekli aynı görevleri yapmanız(ana görevler dahil) ve çok kısa oynama süresi 14 saat civarı. Çok bahsedilen buglarla karşılaşmadım tek olumlu tarafıda bu sanırım. Devamında gelen syndicate unity den sonra oynamam dediğim bir oyundur sanayi devri atmosferide beni pek çekmedi diyebirim. Yeni gelen witcher creed origins ve odyssey öncesinde çıkmış oyunlardan tamamen farklı oyunlardır. Seri artık rog ye evrilmiştir henüz oynama şansım olmadı çünkü oyunları çok pahalı. Geçtiğimiz günlerde witcher 3 goty versiyon 20 TL gibi fiyatındaydı ama ac oyunlarında unity 60 70 TL den düşmüyor bana sorarsan verilecek paraya değmez hiçbir oyunu.

Teşekkür ederim, buglardan bahsetmişsiniz.. Ben bugün Revelations satın aldım, ufak ses sorunları yaşıyorum. Oyuna girdiğimde sağ köşede beyaz bir kare beliriyor, içime pek sinmedi sanırım. Üstüne uplay bana çok saçma geldi. İade etmeyi düşünüyorum.

Teşekkür ederim, buglardan bahsetmişsiniz.. Ben bugün Revelations satın aldım, ufak ses sorunları yaşıyorum. Oyuna girdiğimde sağ köşede beyaz bir kare beliriyor, içime pek sinmedi sanırım. Üstüne uplay bana çok saçma geldi. İade etmeyi düşünüyorum.
İade etmeniz yararınıza olur fiyatını hak eden oyunlar değil...

Ben biraz görselliğe de önem verdiğim için tavsiyem Revelations ile başlaman. Diğerlerinin hikayelerine, neler olup bittiğine bakabilirsin. Bu arada liberation ve freedom cry oyunlarını oynamadım. Diğer hepsini oynadım. ( Odyssey hariç ) Benim en sevdiğim Syndicate oldu. Witcher3 oynamadıysan şiddetle onu da öneriyorum.
AC 2 ve Brotherhood gibi bir oyunu yok saymanız ve Ezio'nun hikayesinin son oyununu önermeniz çok mantıklı gelmiyor.
Revelations'dan değil AC 2 oyunundan başlayın. Oyunu oynadıktan sonra pişman olmayacaksınız.

Ezio üçlemesini (ac2,brotherhood,revelations) oynamazsan çok şey kaybedersin.. Ben her sene düzenli olarak ac serisini bitiririm. Mesela ac2yi 6 defa bitirdim, çünkü bir şaheser. Sonrasında 3 ve 4 var bunlar gayet güzel oyunlar. Ancak rogue-unity-syndicate için beklentini çok yüksek tutma. En son çıkan origins ve oddysey ise seriye eski kalitesini kazandırdı. Beni dinlersen pişman olmazsın, keyifli oyunlar.

Daha önce sadece Playstation Portable için yapılmış Assassin's Creed oyununu oynadım. Şu an bilgisayarımda baştan başlayıp oynamak istiyorum. Steam'den anladığım kadarıyla sıralaması şöyle:

1. Assassin's Creed: Director's Cut Edition
  2. Assassin's Creed 2 Deluxe Edition
  3. Assassin's Creed Brotherhood
  4. Assassin's Creed Revelations
  5. Assassin's Creed 3
  6. Assassin's Creed 4 Black Flag
  7. Assassin's Creed Liberation
  8. Assassin's Creed Freedom Cry
  9. Assassin's Creed Unity
  10. Assassin's Creed Rogue
  11. Assassin's Creed Syndicate
  12. Assassin's Creed Origins
  13. Assassin's Creed Odyssey
Baştan başlayıp kendimi şartlandırmak istemiyorum çok uzun sürer ve sıkılabilme ihtimalim var, sonuçta zevk için oynuyoruz fakat belli bir yerden oynasam bir şeyler kaçırır mıyım, daha önce Assassin's Creed serisini oynamış kişilerden tavsiye bekliyorum..

Ayrıca AC harici oyun tavsiyelerinize de açığım.
Grafik konusunda takıntılıysan Liberation oynama. Ayrıca Valhalla çıktı. Sistemin kaldırıyosa oyna onu da.

Geri
Yukarı