Assassin's Creed Unity i5 7400 ile kasma

İşletim sistemi
Windows 10

ergencokur

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Assassin's Creed Unity'de FPS sorunları yaşıyorum. Oyun orijinal ve son patch olan 1.5 yüklü. Buna rağmen en düşük ayarlar ve 720P de çok saçma FPS değerleri alıyorum. MSI Afterburner programı ile de bunu kaydettim. İşlemci tüm çekirdekleri kullanarak %100'e ulaşıyor normalde grafikleri düşürdüğümde FPS'in artması gerekiyor fakat benim 40-50 civarlarında kalıyor. Çok düzensiz bir FPS değeri alıyorum. Sorunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Oyunun optimizasyonunda çok sıkıntı olduğunu biliyorum fakat bir çözüm yolunun da olması gerek. Sonuçta sistemim aşırı iyi olmasa da ortalama bir oyun bilgisayarı ayarında. Lütfen bunun çözümünü bilen biri varsa yardımcı olsun cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Adsız.png

*****Sistemim******
i5 7400 3.5 GHz.
GTX 1050 Gaming 2G.
8 GB 2133 MHz RAM.
1TB HDD+120 GB SSD.
Not: Arkadaşlar bir de şöyle bir videoya rastladım, burada adam i5 6500 ile işlemcisi benden kötü olmasına rağmen Ultra'da 60-70 FPS alıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

dediğiniz işlemi yaptım yine aynı sıkıntı var bölgeye göre fps değişiyor resmen bazı yerlerde 60-70 fps alırken bazı yerlerde 35-40 a kadar düşüyor çıldırıcammm
Oyun optimizasyon sıkıntılı ve rahat oynayabilmek için cidden sağlam bir işlemciye ihtiyacınız var. Ayrıca tek kanal 8 GB RAM de sıkıntı yapar. Oyunun düşük donanımlar için configleri var internette onlara bakabilirsiniz. Videoda da GTX 1060 kullanılmış 1050 ile arasında bayağı fark var.

Geri
Yukarı