Assassin's Creed Unity i5 7400 ile kasma

İşletim sistemi
Windows 10

ergencokur

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Assassin's Creed Unity'de FPS sorunları yaşıyorum. Oyun orijinal ve son patch olan 1.5 yüklü. Buna rağmen en düşük ayarlar ve 720P de çok saçma FPS değerleri alıyorum. MSI Afterburner programı ile de bunu kaydettim. İşlemci tüm çekirdekleri kullanarak %100'e ulaşıyor normalde grafikleri düşürdüğümde FPS'in artması gerekiyor fakat benim 40-50 civarlarında kalıyor. Çok düzensiz bir FPS değeri alıyorum. Sorunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Oyunun optimizasyonunda çok sıkıntı olduğunu biliyorum fakat bir çözüm yolunun da olması gerek. Sonuçta sistemim aşırı iyi olmasa da ortalama bir oyun bilgisayarı ayarında. Lütfen bunun çözümünü bilen biri varsa yardımcı olsun cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Adsız.png

*****Sistemim******
i5 7400 3.5 GHz.
GTX 1050 Gaming 2G.
8 GB 2133 MHz RAM.
1TB HDD+120 GB SSD.
Not: Arkadaşlar bir de şöyle bir videoya rastladım, burada adam i5 6500 ile işlemcisi benden kötü olmasına rağmen Ultra'da 60-70 FPS alıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

[/QUOTE]
Valla ne güzel, sanırsam düşük FPS sorunu çok yaşamadınız. Ben her oyunda yaşadım iyi bilirim 30 FPS' e için neler yaptığımı. Şimdi ise FPS derdim R.D.R. 2 oyununda 40 FPS ama ayarlar ultra 🤣. Şakayı bırakayım:
O kadar sorunlu iseniz oynamayın izleyin videosunu bence.

Merhaba arkadaşlar. Assassin's Creed Unity'de FPS sorunları yaşıyorum. Oyun orijinal ve son patch olan 1.5 yüklü. Buna rağmen en düşük ayarlar ve 720P de çok saçma FPS değerleri alıyorum. MSI Afterburner programı ile de bunu kaydettim. İşlemci tüm çekirdekleri kullanarak %100'e ulaşıyor normalde grafikleri düşürdüğümde FPS'in artması gerekiyor fakat benim 40-50 civarlarında kalıyor. Çok düzensiz bir FPS değeri alıyorum. Sorunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Oyunun optimizasyonunda çok sıkıntı olduğunu biliyorum fakat bir çözüm yolunun da olması gerek. Sonuçta sistemim aşırı iyi olmasa da ortalama bir oyun bilgisayarı ayarında. Lütfen bunun çözümünü bilen biri varsa yardımcı olsun cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 679413

*****Sistemim******
i5 7400 3.5 GHz.
GTX 1050 Gaming 2G.
8 GB 2133 MHz RAM.
1TB HDD+120 GB SSD.
Not: Arkadaşlar bir de şöyle bir videoya rastladım, burada adam i5 6500 ile işlemcisi benden kötü olmasına rağmen Ultra'da 60-70 FPS alıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ekran kartın nvdia ise şubat ayında ki sürücüsünü kur güncel sürücüleri kaldır ekran kartının

Oyun içerisinden Nvidia Gameworks teknolojisini ve HBAO+ (gelişmiş görüş tabanlı ortam aydınlatma) özelliğini devre dışı bırakıp, FXAA'i açık tutacak şekilde grafik ayarlarını GTX 1050 için yeniden yapılandırdınız mı? Ayarları mümkünse ek olarak ultraya almayın, bu oyun işlemciye aşırı yük bindirdiği gibi ekran kartını da fazlasıyla zorluyor. Mümkünse ayarları orta-yüksek bandında tutun derim, diğer türlü VRAM bazında sıkıntı yaşamanız çok olası.

Son düzenleme:
Oyun içerisinden Nvidia Gameworks teknolojisini ve HBAO+ (gelişmiş görüş tabanlı ortam aydınlatma) özelliğini devre dışı bırakıp, FXAA'i açık tutacak şekilde grafik ayarlarını GTX 1050 için yeniden yapılandırdınız mı? Ayarları mümkünse ek olarak ultraya almayın, bu oyun işlemciye aşırı yük bindirdiği gibi ekran kartını da fazlasıyla zorluyor. Mümkünse ayarları orta-yüksek bandında tutun derim, diğer türlü VRAM bazında sıkıntı yaşamanız çok olası.
cevabınız için teşekkür ederim fakat oyunu 720p ve en düşük ayarlarda herşey kapalı olmasına rağmen oyunun bazı bölgelerinde 40 fps civarında alıyorum bu normalmidir ?

720p'ye alarak oynamayın o oyunu, ne yaptınız siz 😄? Günümüzün sağlam 4C/4T işlemcileri bile 1080p'de zorlanabiliyor Unity'de, hafife alınacak bir oyun değil. Siz bu şekilde ancak CPU'ya aşırı seviyede yük bindirmiş olursunuz, ayarları 1080p kaliteden aşağı çekmeyin, bırakın GPU işini yapsın.

720P oynamayın 1080P yapın darboğaz ortadan büyük olçüde kalkacaktır. Ben darboğaz yiyerek 40FPS ile bitirdim oyunu. Aynı grafik ayarlarını bırakın sadece çözünürlüğü 1080P yapın. Bırakın ekran kartı ayarları kendisi seçsin kendisine göre ayarlasın 1080P ayarlarda çok rahat yeteceğini düşünüyorum.
Bak şimdi tekrar oynayasım geldi oyunu.

720P oynamayın 1080P yapın darboğaz ortadan büyük olçüde kalkacaktır. Ben darboğaz yiyerek 40FPS ile bitirdim oyunu. Aynı grafik ayarlarını bırakın sadece çözünürlüğü 1080P yapın. Bırakın ekran kartı ayarları kendisi seçsin kendisine göre ayarlasın 1080P ayarlarda çok rahat yeteceğini düşünüyorum.
Bak şimdi tekrar oynayasım geldi oyunu.
nvıdıanın kendi programında ayarlamaya çalışınca önerilen ayarlar en yükseğe çıkıyor bu seferde fps yerlere çakılıyor yani anlayacağınız iki ucu b*klu deynek :) şu ubisofta harbiden sağlam sövesim geldi

NVIDIA'nın kendi programında ayarlamaya çalışınca önerilen ayarlar en yükseğe çıkıyor bu seferde FPS yerlere çakılıyor yani anlayacağınız iki ucu b*klu deynek :) şu Ubisoft'a harbiden sağlam sövesim geldi.

Optimize edin sonrasında istemediğiniz özellikleri kısabilirsiniz kenar yumuşatma vs ancak 1080P ayarlarda oynayın dorboğaz yapmasın tüm gücünü kullansın ekran kartı.

Optimize edin sonrasında istemediğiniz özellikleri kısabilirsiniz kenar yumuşatma vs ancak 1080P ayarlarda oynayın dorboğaz yapmasın tüm gücünü kullansın ekran kartı.
Tamamdır deneyeceğim fakat bişey sorucam minimum sistem gereksinimlerinde oyun i5 2500k gibi eski nesil bi işlemci istiyor bendeki bu işlemciyle darboğaz yapması biraz saçma değilmi ?

Tamamdır deneyeceğim fakat bir şey sorucam minimum sistem gereksinimlerinde oyun i5 2500K gibi eski nesil bir işlemci istiyor bendeki bu işlemciyle darboğaz yapması biraz saçma değil mi?

Hocam şöyle anlatayım size siz çözünürlüğü düşürürseniz ekran kartı daha fazla FPS verir ancak işlemci buna ayak uyduramaz ve kendine göre ekran kartını sınırlandırır. Sizin attığınız değerlere bakarsanız ekran kart %60 işlemci ise tamamını kullanmakta. 1080P çözünürlükte oynayın bir de merakımdan soruyorum neden 720P oynuyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı