Assassin's Creed Unity İnceleme

OnTheRoonKilled

Centipat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
4.065
Makaleler
1
Çözümler
13
Yer
Zaphkiel
Assassin's Creed Unity 1789-1799 senesi Fransız Devrimi zamanında geçen Assassin oyunur. Oyunda babası kardeşliğe ihanet eden ve tapınakçı olan Shay Patric Cormac tarafından öldürülen Arno Dorian olarak oynamaktayız. Çocukken babasının ölümü üzerine tapınakçıların baş üstat diye tanıdığı François de la Serre tarafından evlat edinilir. Mösyö de la Serre'nin başına çok fazla dert açan Arno daha çok atları temizleme yıkama gibi ayak işlerini yapmaktadır. Hikayemiz Élise de la Serre'nin yurt dışından Paris'e geri gelmesi ve onun doğum günü partisinin düzenlenmesi ile başlar.

Mösyö de la Serre kızının doğum gününe giderken arkasından ona çok önemli bir mektup vermesi gereken bir tapınakçı veya Kahya'nın(bende tam çözemedim) arabaya yetişemeyip Arno'nun ben götürürüm demesi üzerine Mösyö de la Serre'nin peşinden gider arabayı yanlış bir araba ile karıştırdıktan sonra eve geri döner ve mektubu Mösyö de la Serre'nin odasına kapı altından atar kendine bir kıyafet bulur ve partiye doğru yol alır partiye davetiyesi olmadığı için gizli gizli girer Élise'yi çiftin arasında küçük konuşma ve sevgi dolu anlar geçer ve Arno partiyi terk etmek zorunda kalır. Tam saraydan çıkacağı sırada Mösyö de la Serre'nin bir suikasta kurban gittiğini görür ve yanına gider cinayet işleyen kişi muhafızlara seslenmesi sonucu tüm suç Arno'nun üzerine kalır? Bunun üzerine hapise atılan Arno Pierre Bellec ile karşılaşır 2 aylık eğitim süresinin sonunda halk ayaklanır Arno ve Bellec için kaçma şanşı doğar. Kaçtıktan sonra Arno Kardeşliğin Fransa merkezini bulur ve kabul töreni gerçekleşir. Bir çeşit sıvı içmesi ardından kendi zihni içinde sınanan Arno testi geçer ve acemi bir suikastçı olur. Bellec ile birkaç görev yapan Arno'nun kendi başına görevleri yapabileceğine karar verirler ve François de la Serre'nin intikamı için Mösyö de la Serre'nin öldüğü gün öldüren kişiyi bulup öldürmesi ve bilgi edinmesi istenir. Arno bu görevleri yaparak aslında bu cinayetin arkasında öldü olarak bildiğimiz François de la Serre'nin hizmetkarı olan François-Thomas Germain'in planları yaptığı ve emirler ile öldürttüğü ortaya çıkar. Bu olaylar yaşanırken tapınakçı olan Élise ile François de la Serre'nin katilini bulmaktayız. Bu sırada Pierre Bellec Kardeşliğin Fransız kolu başkanı olan Honoré Gabriel Riqueti, comte de Mirabeau zehir ile suikast düzenleyerek suçu tapınakçılara atmaya çalışır. Kardeşlik Élise'den şüphelenirken Arno tüm iz ve kalıntıları takip ederek suçlunun Bellec olduğunu öğrenir kısa bir savaşın ardından Arno Bellec'i öldürür.
Arno kendini intikamına kaptırdıktan sonra Germain'IDE elinden kaçırması sonucu kardeşlikten atılır. Élise'de onsuz devam ediceğini söylediğinde iyice düşüşe geçen Arno şarap çalarak kafayı bulur depresyona girer bir bar kavgasında babasınıda saatini kaybettikten sonra saati aramaya çıkar saati alan adamı bulur öldürür ve saati bulamaz ne yapacağım diye düşünürken Élise çıkar saati verir ve Arno'yu cesaretlendirir. Aloys la Touche öldüren Arno gereken bilgileri alır ve yola koyulur. Pierre, Marquis de Fayet'in sarayın'a gitmeden önce Élise peşine tapınakçı adamları takar ve onlardan kaçarken bir balona biner kaçar sevgili olurlar ve sonunda Pierre, Marquis de Fayet'in sarayına girip Germain'in yerini öğrenirler. Yola koyulan ikili Arno'nun sayesinde Germain'i bulur ilk başta sarayın tepesinde swords of EA'den yani cennetin kılıcını ele geçiren Germain'i bulur. Küçük bir savaşın sonunda Germain kılıcın gücüyle yok olur ve sarayın altındaki bir bahzende tekrar buluruz. Bir savaşın üzerine tam öldürdük derken bir patlama yaşanır Arno büyük bir kolonun altında kalır Élise ile kolonu kaldırmaya çalışırken Élise Germain'in canlandığını görür Arno ne kadar yalvarsada Élise Germain'i öldürmeye giderken Germain ayaklanır savaşırken Germain kıcın gücü ile bir patlama oluşturur ve bizim güzel sevigili tatlımı tatlı Élise'miz ölür buna deliren arno Germain'i öldürür intikamını tamamem alır ve hayatına yarı burkuk bir şekilde devam eder. Bu olayların sonunda evimizde Élise'nin bize gönderdiği son mektup ortaya çıkar ve ne kadar az olsa da biz oyuncuların üzülmesini sağlamıştır.

Şimdi gelelim oyun hakkında genel düşünceme ve olması gereken olaylara:
Oyun genel olarak hoşuma gitti gerek hikaye olsun gerek oynanış olsun. Herkesin şikayet ettiği olay Ubisoft'un bu kadar güzel bir oyunu heba etmesine oyun ilk çıktığında da denemiştim ama çekilmiyecek gibiydi birsürü bug takılma uçma vs. ve oyunu direkt silmiştim onca süre ardından oyunu almış olduğumu gördüm ve bir şans daha vermek istedim. Oynadığım neredeyse 60 saat sonunda oyunu köküne kadar bitirdim yan görev vs. hiçbir şey bırakmadım buglar gibi çeşitli sorunlar gittikten sonra gayet oynanabilir hale getirmişler. Ubisoft'un burada yaptığı en büyük haya oyunu erken çıkarmak 2 3 ay daha üzerinde durup mükemmel bir oyun çıkartabilirler miş.
Assassin's Creed: Unity bence serinin en iyi oyunlarından bir olup en sonra Assassin's oyunu olduğunu düşünüyorum oyuna yeni olarak tüm kıyafetleri kendi isteğimiz doğrultusunda alıp değiştirebiliyoruz oyun başladığında size Charles Dorian'ın usta suikastçı kostümü ve arnonun klasik kostümü verilmektedir oyunun ana görevini yapark bunu 4 köstüm 5 köstüm yapabilirsiniz. Bir altın sandıktan Edward'ın kostümü Bellec'i öldürdüğümüz zaman Bellec'in kıyafetini Dead king DLC'sinin görevlerini yaparak yağmacı kostümü ayrı bir ara görev ile demir maske ve oyunun hikayesini bitirip Arno usta suikastçı kıyafetini alabilirsiniz. Oyunda hala bazı sıkıntılar var ben vurmama rağmen karakterin vurmaması gibi ama onlarda küçük buglar fazla belli etmiyor Kısacası oyun bu kadar ben genel olarak beğendim ama bu her oyuncudan oyuncuya değişir.

Şimdi dersiniz neden son Assassin's oyunu dediniz çünkü Syndicate daha çok yumruk yumruğa tarzı ilerliyor Origins ve Odyssey nerede diyeceksiniz oyunlar aşırı eskide geçiyor ve bir hikaye içinde ilerlemiyor hepsi farklı tür oyun olarak görüyorum ben Assassin's Creed: Unity benim içim serinin son oyunuydu ve diğer oyunlar Assassin's Creed Türevi tek hikayelik oyundur
 
Son düzenleyen: Moderatör:

The Batman

Centipat
Katılım
25 Mart 2020
Mesajlar
930
Çözümler
1
Yer
Gotham
Ben oyunu yeni bitirdim. Fena değildi aslında Ubisoft acele ederek çıkardığı için bu sorunlarla karşılaştı yoksa bu oyun o kadar gömülmezdi. Şahsen ben beğendim. Özellikle gameplay kısmını. Gizlilik kısımları güzel. Dövüş mekaniği o kadar kolay değil. Sonları doğru seviye yükseldikçe kolayştı tabi.Hikaye olarak yani fransız ihtilaline ağırlık verecekmiş gbi hava yaratmaları da onları bitirdi bence.
 
Son düzenleme:
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Centipat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
4.065
Makaleler
1
Çözümler
13
Yer
Zaphkiel
Ben oyunu yeni bitirdim. Fena değildi aslında ubisoft acele ederek çıkardığı için bu sorunlarla karşılaştı yoksa bu oyun o kadar gömülmezdi. Şahsen ben beğendim. Özellikle gameplay kısmını. Gizlilik kısımları güzel. Dövüş mekaniği o kadar kolay değil. Sonları doğru seviye yükseldikçe kolayştı tabi.Hikaye olarak yani fransız ihtilaline ağırlık verecekmiş gbi hava yaratmaları da onları bitirdi bence.
Pek fazla Fransız İhtilali yoktu sade halkın tepkisi vardı
 

The Batman

Centipat
Katılım
25 Mart 2020
Mesajlar
930
Çözümler
1
Yer
Gotham
Pek fazla fransız ihtilali yoktu sade halkın tepkisi vardı.

Fragmanlarda öyle hava yarattılar. İnsanlar fransız ihtilali kardeşlik birlik olmak temalarını bekliyordu. Tapınakçı suikastçi birlik olabilir mi aşk mı var farklı bir aşk hikayesi ile beklediler ayrıca. İzlerken farklı gaza gelmiştim ben fragmanlarını.
.
.
 

Darktower

Gigapat
Katılım
23 Temmuz 2014
Mesajlar
8.970
Makaleler
13
Çözümler
172
Okuyasım gelmedi. Paragraflara ayırmanızı öneririm.
Ayrıca cümleleri Sürprizbozan(Spoiler) içine şöyle yapabilirsin.
Sürprizbozan olan cümleleri faren ile işaretle. Sonra görselde gösterdiğim gibi Sürprizbozan sekmesine tıka.

Screenshot_5.png


Screenshot_6.png


Screenshot_7.png
 
KS
OnTheRoonKilled

OnTheRoonKilled

Centipat
Katılım
11 Nisan 2020
Mesajlar
4.065
Makaleler
1
Çözümler
13
Yer
Zaphkiel
Fragmanlarda öyle hava yarattılar. İnsanlar fransız ihtilali kardeşlik birlik olmak temalarını bekliyordu. Tapınakçı suikastçi birlik olabilir mi aşk mı var farklı bir aşk hikayesi ile beklediler ayrıca. İzlerken farklı gaza gelmiştim ben fragramlarını.
.
.

Ubisoft'un en başarılı yapımları fragmanları ama her zaman öyle olmuyor bu fragmana göre bile iyi bir sonuç çıkmış benim düşüncem. Asıl hayal kırıklığı bende Origins ve Odyssey'de oldu çok saçma biçimde efktler kullanılmıştı aşırı açık dünya bir yerden diğerine gierdekn zen 5 dk geçiyor bu da insanı bir yerden sonra sıkıyor Odyssey yine RPG gibi sana konuşma seçeneği sunuyordu bu benim alıştığım AC değil benim alıştığım düz senaryo konuşma ona göre ilerliyeceğiz yukaru aşağı dolaşacağım ot falan hikaye gireceğim 10 kişi arasına smoke atacağım ve adam keseceğim.
Okuyasım gelmedi. Paragraflara ayırmanızı öneririm.
Ayrıca cümleleri Sürprizbozan(Spoiler) içine şöyle yapabilirsin.
Sürprizbozan olan cümleleri faren ile işaretle. Sonra görselde gösterdiğim gibi Sürprizbozan sekmesine tıka.

Eki Görüntüle 559736

Eki Görüntüle 559737

Eki Görüntüle 559738
Teşkkürler bilmiyordum
 
Yukarı