Assassin's Creed Unity RTX 3060 laptopta darboğaz yapıyor

FerhatWvL

Kilopat
Daha fazla  
gwk687s.jpg

Görseldeki değerlere göre darboğaz sorunum olduğunu düşünüyorum. Nasıl çözebilirim?
Bilgisayar özelliklerim(dizüstü):
RTX 3060 6 GB
i7 10870h
16 GB 3200MHz çift kanal RAM.
512 GB SSD.
Oyun ayarlarim en yüksekte ve 1920×1080 oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1190922

Görseldeki değerlere göre darboğaz sorunum olduğunu düşünüyorum. Nasıl çözebilirim?
Bilgisayar özelliklerim(dizüstü):
RTX 3060 6 GB
i7 10870h
16 GB 3200MHz çift kanal RAM.
512 GB SSD.
Oyun ayarlarim en yüksekte ve 1920×1080 oynuyorum.
Bende de benzer bir durum var Metro Exodus ve çoğu oyunda düşük GPU kullanımı var ama bende tek kanal 3200Mhz RAM var. Ondan dolayı oluyor bende. Sende neden böyle bilmiyorum açıkçası. Korsan bir oyun mu ? Ya da laptopta virüs ya da sanal makina var mı ?

8/16 bir işlemcinin nasıl %94'ünü kullanıyor o oyun? Kapalı çekirdek veya sanal izlek vs varsa kontrol edebilir misiniz? Değerler biraz anormal geldi bana.

Arada %100 de kullanıyor. O kapalı çekirdek ve sanal izleği nereden kontrol edebilirim?
Bende de benzer bir durum var Metro Exodus ve çoğu oyunda düşük GPU kullanımı var ama bende tek kanal 3200Mhz RAM var. Ondan dolayı oluyor bende. Sende neden böyle bilmiyorum açıkçası. Korsan bir oyun mu ? Ya da laptopta virüs ya da sanal makina var mı ?
Laptop yeni ve korsan bir indirme yapmadım bu yüzden virüs bulaşma ihtimalinin olduğunu sanmıyorum. Assassin's Creed Unity'i de Ubisoft üzerinden orijinal olarak oynuyorum.

Son düzenleme:
Arada %100 de kullanıyor. O kapalı çekirdek ve sanal izleği nereden kontrol edebilirim?

Laptop yeni ve korsan bir indirme yapmadım bu yüzden virüs bulaşma ihtimalinin olduğunu sanmıyorum. Assassin's Creed Unity'i de Ubisoft üzerinden orijinal olarak oynuyorum.
Modeli nedir laptopun ? Belki RAM tek kanaldır ? Performans ayarın açık ve full de mi ? Windows ve laptopun kendi kontrol merkezinde.

Onu bilemiyorum maalesef. HP nin kontrol merkezinden falan da Turbo da mı alet ? Bir de AC Unity bozuk bir oyun.
Evet hp omen gaming hubda performans moduna alıyorum. Ve sıcaklık değerleride gayet iyi gözüküyor. Belki unityde sorun dediğiniz gibi başka hiç bir oyundan almadım ben böyle bir sorun.
DSR ile sanal çözünürlük yaratıp öyle deneyin isterseniz.
Bu dediğinizi nasıl yapıcam?

Evet hp omen gaming hubda performans moduna alıyorum. Ve sıcaklık değerleride gayet iyi gözüküyor. Belki unityde sorun dediğiniz gibi başka hiç bir oyundan almadım ben böyle bir sorun.

Bu dediğinizi nasıl yapıcam?
Unity gerçekten bozuktu. Çıktığında toparladılar ama AC serisinin genelinde bir optimizasyon bozukluğu var.

Geri
Yukarı