Assetto Corsa drift için mi yarış için mi daha ideal?

MertHatipOglu

Kilopat
Yer
182. Filoda
Daha fazla  
Assetto Corsa oyununu aşırı fazla oynamadım, sadece drift çekmek için giriyordum. Fakat geçen günlerde bir yarış haritasına girip oynamak istedim. Fakat araba çok kayıyordu. Herhangi bir ayar mı yapmam gerekiyor? Yoksa oyunda arabalar hep çok mu kayıyor?

Arabalar kaymıyor sen yolda tutamamışsın. Yeterince bilmiyorsan "gamer" modunda oyna. Gamer modu en kolayı ve arabalar odun gibi oluyor, kaymak istesen de kaymıyor.

Hocam pistleri ve uygun araçları nereden öğrenebilirim?
Hocam Assetto direksiyon setim olmadığı için oynayamıyorum fakat tecrübe edine edine öğrenebilirsin, YouTube'da güzel kanallar var bir iki araştırma ile rahatlıkla bulursun. Assetto olmasına gerek yok yarış çizgisi ve apexi farklı yollardan öğrensen de olur mantık aynı. Buraya bir resim bırakayım.
1629651454918.png

Hocam Assetto direksiyon setim olmadığı için oynayamıyorum fakat tecrübe edine edine öğrenebilirsin, YouTube'da güzel kanallar var bir iki araştırma ile rahatlıkla bulursun. Assetto olmasına gerek yok yarış çizgisi ve apexi farklı yollardan öğrensen de olur mantık aynı. Buraya bir resim bırakayım. Eki Görüntüle 1145589
Anladım hocam sağolun.
Bir dakika bilgisayarı açıp atacağım.
Bekliyorum hocam şimdiden teşekkür ederim.

Araba ve pist seçtikten sonra şöyle bir ekranla karşılaşacaksın. İmlecin üstünde olduğu realism bölümüne tıkla orada 4 tane seçenek var. Gamer olan yeni olanlar için uygun.
IMG20210822200216.jpg

Pistleri öğrenmek için de video izle. Ben Spa pistini öğrenmeye çalışıyorum günlerdir ve buna şu tarz videoları izleyip antrenman yaparak çalışıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı