Assetto Corsa virajlarda savrulma

.Neo.

Kilopat
Selamlar. Geçen gün indirimlerden Assetto Corsa aldım (2016'da çıkanı). Gamepad ile Xbox One S üzerinden oynuyorum. Virajlar ve dönüşlerde hayatta düzgün şekilde dönemiyorum. Nasıl yapacağım? Hassasiyeti 60 yaptım, yine aynı. İlla direksiyon seti mi alacağım? Alta dönemediğim videoları bırakıyorum. İyi forumlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Forza Horizon veya NFS oyunları gibi dönemezsiniz hocam Assetto Corsa'da bu oyun arcade değil simülasyon çünkü. Virajlara düzgün noktadan düzgün hızla girmeniz gerek hatanız burada. Bir hatırlatma daha, viraj içi gaz frene fazla dokunmayın hızınız tam yerinde olsun. Viraj çıkışına yaklaşırken basın sadece.

Viraj dönerken frenlemeye çalışırsan dönemezsin. Ön lastiklerine fazla yük bindiğinden dolayı kafadan kayıyorsun. Arcade oyun mantığını çıkar kafandan. Yarış çizgisinin kırmızı olduğu anda veya iyi süre çıkarmak istiyorsan biraz daha geç bir şekilde frenleme yap sonra viraja gir.

Forza Horizon veya NFS oyunları gibi dönemezsiniz hocam Assetto Corsa'da bu oyun arcade değil simülasyon çünkü. Virajlara düzgün noktadan düzgün hızla girmeniz gerek hatanız burada. Bir hatırlatma daha, viraj içi gaz frene fazla dokunmayın hızınız tam yerinde olsun. Viraj çıkışına yaklaşırken basın sadece.
Evet hocam. Haklısınız, arcade oyunlar oynadım hep. Bu aşırı gerçekçi geldi galiba.
Viraj dönerken frenlemeye çalışırsan dönemezsin. Ön lastiklerine fazla yük bindiğinden dolayı kafadan kayıyorsun. Arcade oyun mantığını çıkar kafandan. Yarış çizgisinin kırmızı olduğu anda veya iyi süre çıkarmak istiyorsan biraz daha geç bir şekilde frenleme yap sonra viraja gir.
Yani viraja kırmızı çizgide yavaşlayarak girmem ve viraj sonu gazlamam gerek değil mi?

Yani viraja kırmızı çizgide yavaşlayarak girmem ve viraj sonu gazlamam gerek değil mi?
Çizgiyi kapatarak oynamanızı tavsiye ederim. Kendiniz alışsanız daha güzel ve daha eğlenceli olur. İlk başlarda fazla viraj kaçırırsınız fazla kaza yaparsınız ama kendi aklınızda bir çizgi oluşur ona göre her zaman yarışırsınız hocam. Viraja girmeden önce yerinizi alın freninizi yapın gazı ve freni bırakın dümdüz dönün viraj çıkışı gaz açabilirsiniz.

Geri
Yukarı