Astral seyahat yapmanın riskleri nedir?

Peki bu lucid dreamın bir zararı var mı? Yapmayı düşünüyorum da.
Hayir, normal ruyadan tek farki ruyayi kendiniz kontrol ediyor olmaniz. Yapmaniz biraz zor tabii, ben zamaninda gunlerce arastirma ve deneme yapip basaramamistim. Yaparsaniz size hos. Zarari ise yok, tabii lucid ruya bagimlisi olup gercek dunyadan kopmazsaniz. Bunun hakkinda bir mesaj yazmistim bu foruma diye hatirliyorum, bulursam atayim.

Peki bu lucid dreamın bir zararı var mı? Yapmayı düşünüyorumda?

Fiziksel olarak bir zararı olduğu bilinmiyor sanırsam. Lucid sırasında rüya gerçeğe daha yakın olduğundan kabus gibi kötü bir an yaşarsan normalden daha çok etkiler seni (Bir yerden okumuştum, mantıklı.). Bir de eğer lucid rüyayı her zaman yapabilirsen bunun en büyük riski sürekli lucid rüya görmek için uyumak istemen olacaktır.

Fiziksel olarak bir zararı olduğu bilinmiyor sanırsam. Lucid sırasında rüya gerçeğe daha yakın olduğundan kabus gibi kötü bir an yaşarsan normalden daha çok etkiler seni (bir yerden okumuştum, mantıklı.). Bir de eğer lucid rüyayı her zaman yapabilirsen bunun en büyük riski sürekli lucid rüya görmek için uyumak istemen olacaktır.

Anladım hocam.

Hayir, normal ruyadan tek farki ruyayi kendiniz kontrol ediyor olmaniz. Yapmaniz biraz zor tabii, ben zamaninda gunlerce arastirma ve deneme yapip basaramamistim. Yaparsaniz size hos. Zarari ise yok, tabii lucid ruya bagimlisi olup gercek dunyadan kopmazsaniz. Bunun hakkinda bir mesaj yazmistim bu foruma diye hatirliyorum, bulursam atayim.

Astral seyehatin gerçek olduğun sanarken ilk başta kendimi ayakta gibi hayal edip karşımda birinin olduğunu düşündüm. Biraz bekledikten sonra kulağımda aşırı fazla bir çınlama ve vücudumda titreme oluştu.

Fiziksel olarak bir zararı olduğu bilinmiyor sanırsam. Lucid sırasında rüya gerçeğe daha yakın olduğundan kabus gibi kötü bir an yaşarsan normalden daha çok etkiler seni (bir yerden okumuştum, mantıklı.). Bir de eğer lucid rüyayı her zaman yapabilirsen bunun en büyük riski sürekli lucid rüya görmek için uyumak istemen olacaktır.

Astral seyehatin gerçek olduğun sanarken ilk başta kendimi ayakta gibi hayal edip karşımda birinin olduğunu düşündüm. Biraz bekledikten sonra kulağımda aşırı fazla bir çınlama ve vücudumda titreme oluştu.

İlginç. Belki lucid rüya görmeye yaklaşmışsınızdır o sırada, bilemiyorum.

Lucid rüyanın zararlarını söylermisiniz veya bir yazı bilgisi atarmısınız? Gerçekten çok güzel duruyorda.

Bu sitede aşağı kısımlara inersen zararları kısmına ulaşabilirsin.

Bu sitede aşağı kısımlara inersen zararları kısmına ulaşabilirsin.

Hocam ben zaten çoğu zaman rüyada olduğum bilinciyle rüya görüyorum?

Geri
Yukarı