Astsubay Myo sözlü mülakat tavsiyeleri

tuzkral

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar astsubay myo mülakatları için kara harp okulunda 26.07.2016 yani Salı günü mülakata girecem, bu ikinci aşama ön sağlık ve spor mülakatından geçtim. Sözlü mülakata girecem yani, daha önceden girmiş ya da genel olarak tavsiyesi olan bir kardeşim var mıdır ? Gerçekten çok istiyorum astsubay olmayı önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önerim torpil. Kalanı da dua et. Ülkemizde harbiden bu olaylar böyle ilerliyor. Benden 3 yaş büyük bir tanıdığım vardı kendisi de çok istiyordu gözlerin 0.25 diye elediler. Ondan sonra biri daha girdi o da göz ameliyatı olmuş ona da ameliyat olmadan gelseydin o zaman geçirirdik dediler. Valla elemek isterlerse uçamıyorsun bile diyebilirler açıkçası.

Giyiminin temiz olmasını tavsiye ederim. Tıraş olmanı öneririm. Konuşman açık ve net olması iyi olur. Diksiyonuna özen göstermek iyi olur.

Saç ve sakal traşınız düzgün olsun. Güzel ve efendi bir giyim ile gidin. Yalakalık olsun diye "Komutanım" diye hitap etmeyin durduk yere. Hızlı cevap vereceğim diye hızlı konuşup diksiyonunuzu bozmayın ve tane tane konuşun. Sadece sorulana cevap verin ve kendi fikirlerinizi eklemeyin. Ellerinizi çok fazla hareket ettirmeyin ama iple bağlanmış gibi de oturmayın tabi:) Kararında olsun yani. Genel kültür açısından güncel konuları takip edebilirsiniz. Mesela askeri veya sosyal bir olayı size sorabilirler bize açıklayın diyerek. Hangi kuvvete başvuracaksınız acaba?

Diş teli takılı bir şekilde gitmek sorun çıkarır mı? Bir de protez diş takmam gerekiyor. Sorun çıkarır mı?
Sizin durumunuz biraz sağlık mülakatında belli olur. Arkadaşınki farklı sizden. Orada bulunan diş tabibi sizi muayene ettikten sonra belli olur.

Size tek önerim baskasi olmayin kendiniz olun.
Kendiniz olarak astsubaylik mülakatini gectiginiz zaman basarmis olacaksiniz. Diger türlü kazansaniz da kaybetmissiniz demektir.
Basarilar diliyorum. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı