Çözüldü Asus 1 Ölü Piksel Garantiye Girer Mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ARDA TEK

Hectopat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Asus MG248Q monitör aldım. Test ederken bir tane ölü piksel olduğunu fark ettim. Bir tane ölü piksel için değişim yaparlar mı? Sadece 1 tane gördüm ölü piksel.

Yok hayır, yürürlükteki kanuna göre 1 ölü piksel bile ayıplı mal sayılıyor. Yani arkadaş teknik olarak haklı ama THH’de hem hakkımı savunacağım hemde bu süre zarfında cihazı kullanacağım. @Silinen üye
Asus ürün garantisi bilgi formunda açıkça belirtmişler hocam. Siz bu ürünü alırken bu şartları kabul ederek alıyorsunuz. O yüzden yasal olarak hak talep edemiyoruz.

Yanlış anlaşılmasın markayı savunuyor gibi oldum biraz ama işleyiş bu şekilde.

İşiniz tamamen servisin insiyatifine veya thh nin alacağı karara bağlı. Müşteri memnuniyeti açısından belki yardımcı olabilirler fakat olumsuz sonuç alırsanız bir hak talep edemiyorsunuz.
Şöyle bir durum var. Diyelim siz tüketici haklarına başvurdunuz. Thh firmaya yazı gönderiyor. Böyle bir durum var diye. Eğer firma dönüş yapmazsa ki Apple dahil birçok firma ya son gün dönüş yapıyor ya da ilgilenmiyor . Bilirkişiye gidiyor dosya. Bilirkişi gelip ürünü inceliyor ve bir rapor tutuyor. Eğer bilirkişi sizi haklı bulduysa firma ürünü değiştirmek veya iade almak zorunda kalıyor. Fakat thh ye direk dönüş yaparlarsa şansınız biraz daha azalıyor.

inşallah işiniz buralara kadar uzamaz ve direk değişim yaparlar , ama bunları da göz önünde bulundurun.

Dosya Ekleri

• D88430B5-B092-481E-BF2A-455A7D0D557E.jpeg
    D88430B5-B092-481E-BF2A-455A7D0D557E.jpeg
    87,6 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı