ASUS 1050 Ti beyaz ışık yanıyor

RFKaya

Kilopat
Yer
Bergen, Norway
Daha fazla  
Bilgisayarımın içini açıp temizledim ve fark ettim ki ekran kartının soketinin yanında beyaz bir ışık yanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam daha önce hiç böyle bir ışık yoktu. Oyun oynarken FPS'de, ısınmada, performansda hiç fark etmiyor ama ilerde belki daha farklı sorun çıkarabilir diye yazdım. Neden yanıyor olabilir bu ışık?
Ekran kartım: ASUS 1050 Ti.
Anakartım: MSI B250 GAMING M3.
Kameram kaliteli değil kusura bakmayın.

IMG_20200329_203234.jpg

IMG_20200329_203253.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu zaman ledlerin yanında ne anlama geldikleri yazar. Geçici olarak ekran kartını çıkart ve orada ne yazdığına bir bak.

Bunu bilgisayarını kapatmadan yaparsan bilgisayarsız kalmayı hak etmiş olursun ona göre :D

Normalde güç pini olsa güç pinleri yerleştirilmediğinde böyle bir sonuç verir. Ancak bildiğim kadarıyla bu modelde, en azından görsel üzerine bir güç pini yok. Kartı söküp tekrar monte eder misiniz?

Ekran kartını sökmesini bilmiyorum o yüzden çıkaramam ama 1-2 haftadır böyle kullanıyorum hiç sorun olmadı sanırsam normal bi durum.
Ekran kartını sökemedim ama internetten anakartın modelinden şunu buldum;
Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Asus TUF X570 kullanıcısı olarak kullandığım anakartta bunula ilgili bir bug olduğunu söyleyebilirim, bildiğim kadarıyla ekran kartı doğru takılmadıysa yahut bir sorun varsa GPU indikatörü beyaz yanıyor fakat TUF X570'lerde anakart yazılımından kaynaklı bir bug sebebiyle bilgisayarı önce açıp monitörü sonra açarsan bir süre sonra bu beyaz ışık yanmaya başlıyor ama önce monitörü açıp sonra kasayı çalıştırırsan beyaz ışık hiçbir şekilde yanmıyor. Belki senin sorunun da donanımsal değil yazılımsal olabilir.

Geri
Yukarı