Elektronik ASUS (2022) ROG Zephyrus G15 R7 6800HS + RTX 3060 512/16 GB - 27.998 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam merhaba. Benim cihazda Armory Crate uygulamasından Eco mode aktifken her zaman iGPU moduna almıyor. Mode geçişi oluyor fakat GPU çalışmaya devam ediyor. Şarja takılı başlatınca GPU kapatıyor ya da bazen kafasına göre GPU kapatıyor bazen kapatmıyor Eco mode'da. Uninstall tool ile silip tekrar yüklediğimde Armory Crate uygulamasını düzeliyor ama kapatıp açınca yine aynı şekilde kafasına göre açıyor ya da açmıyor. Bir şey mi kaçırıyorum bilmiyorum. Başka aynı sorunu yaşayan var mı bilmiyorum ama modlar arası geçişte bile açıp kapatması gerekiyor diye düşünüyorum. Bir çözüm önerin olursa çok sevinirim. Kolay gelsin.

Hocam merhaba. Benim cihazda Armory Crate uygulamasından Eco mode aktifken her zaman iGPU moduna almıyor. Mode geçişi oluyor fakat GPU çalışmaya devam ediyor. Şarja takılı başlatınca GPU kapatıyor ya da bazen kafasına göre GPU kapatıyor bazen kapatmıyor Eco mode'da. Uninstall tool ile silip tekrar yüklediğimde Armory Crate uygulamasını düzeliyor ama kapatıp açınca yine aynı şekilde kafasına göre açıyor ya da açmıyor. Bir şey mi kaçırıyorum bilmiyorum. Başka aynı sorunu yaşayan var mı bilmiyorum ama modlar arası geçişte bile açıp kapatması gerekiyor diye düşünüyorum. Bir çözüm önerin olursa çok sevinirim. Kolay gelsin.
Modelden modele değişiyor. Mux switch kalitesine göre.

Ayrıca son sürüm biosu kurmayı Deneyin. Ve kesinlikle armoury create uygulamasını store dan değil asus driverları içinden yükleyin. Bütün sürücüleri indirip kurun.

Normalde bu ayar BIOS'tan yapılıyordu eskiden. Gene bunada şükür

Evet Dell bilgisayarımda da öyleydi ama Dell'in programı bundan daha güzel :D

Hocam merhaba. Benim cihazda Armoury Crate uygulamasından Eco mode aktifken her zaman iGPU moduna almıyor. Mode geçişi oluyor fakat GPU çalışmaya devam ediyor. Şarja takılı başlatınca GPU kapatıyor ya da bazen kafasına göre GPU kapatıyor bazen kapatmıyor Eco Mode'da. Uninstall tool ile silip tekrar yüklediğimde Armoury Crate uygulamasını düzeliyor ama kapatıp açınca yine aynı şekilde kafasına göre açıyor ya da açmıyor. Bir şey mi kaçırıyorum bilmiyorum. Başka aynı sorunu yaşayan var mı bilmiyorum ama modlar arası geçişte bile açıp kapatması gerekiyor diye düşünüyorum. Bir çözüm önerin olursa çok sevinirim. Kolay gelsin.

Evet bazen eco moda aldığında kapatıp açman eco modu daha stabil hale getirebiliyor. Bazen direk geçiyor bazen geçmiyor ama kapatım açınca direk düzeliyor.

Evet Dell bilgisayarımda da öyleydi ama Dell'in programı bundan daha güzel :D

Evet bazen eco moda aldığında kapatıp açman eco modu daha stabil hale getirebiliyor. Bazen direk geçiyor bazen geçmiyor ama kapatım açınca direk düzeliyor.
Modelden modele değişiyor. Mux switch kalitesine göre.

Ayrıca son sürüm biosu kurmayı Deneyin. Ve kesinlikle armoury create uygulamasını store dan değil asus driverları içinden yükleyin. Bütün sürücüleri indirip kurun.
Bende 3defa bios güncellmesi oldu anlam veremedim haftada bir geliyor resmen. Birde sün keyboard güncelleme aldı acil diyordu sebebini anlamadım ama yaptım.sizdede böyle değilmi?
Daha önceden aynınuyarıyı typec portu için vermişti

Dosya Ekleri

• 53571FE5-AAE2-4F97-B87F-1928A36575D5.jpeg
    53571FE5-AAE2-4F97-B87F-1928A36575D5.jpeg
    219,9 KB · Görüntüleme: 25
Bende 3defa BIOS güncellmesi oldu anlam veremedim haftada bir geliyor resmen. Bir de sün keyboard güncelleme aldı acil diyordu sebebini anlamadım ama yaptım. Sizde de böyle değil mi?
Daha önceden aynınuyarıyı typec portu için vermişti.

Ustam bana ilk aldığımda geldi. Kurdum ve bitti. Daha BIOS güncelemesi almadım. Sadece ASUS Control paneli düzenli güncelleme alıyor o kadar. (Eylül'ün 8'inde yükledim biosu)

Bende 3defa BIOS güncellmesi oldu anlam veremedim haftada bir geliyor resmen. Bir de sün keyboard güncelleme aldı acil diyordu sebebini anlamadım ama yaptım. Sizde de böyle değil mi?
Daha önceden aynınuyarıyı typec portu için vermişti

Öyle güncelleme geliyor arada evet ne olduğunu bilmiyorum o güncelliyor :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı