ASUS 24, 5" PG259QNR vs Alienware 24.5" AW2523HF vs BenQ Zowie XL2546K

Hakazul

Hectopat
ASUS 24, 5" PG259QNR -Alienware 24.5" AW2523HF-BenQ Zowie XL2546k.
Arkadaşlar bu üç monitörden birini almak istiyorum. Başka tavsiyelere de açığım bu arada. Forumdaki neredeyse bütün başlıkları okudum ve kafam daha çok karıştı. Sistemim Ryzen 5600X işlemci RTX 3070 ekran kartı. 24 inch üstü monitör ise düşünmüyorum...

ASUS 24, 5" PG259QNR -Alienware 24.5" AW2523HF-BenQ Zowie XL2546k.
Arkadaşlar bu üç monitörden birini almak istiyorum. Başka tavsiyelere de açığım bu arada. Forumdaki neredeyse bütün başlıkları okudum ve kafam daha çok karıştı. Sistemim Ryzen 5600X işlemci RTX 3070 ekran kartı. 24 inch üstü monitör ise düşünmüyorum...

Alienware genel olarak iyi BenQ'yu ilk defa duyuyorum ama görüntüsü güzel duruyor.

Eğer sadece rekabetçi oyunlar oynanacaksa BenQ modeli bence daha güzel olur. Ama diğer oyunları da oynarım diyorsanız ben Alienware alırdım.

Alienware'da üzmez, BenQ'da üzmez.
Eğer FPS oyunlarıyla çok vakit geçiriyorsanız benim tercihim BenQ'dur.
Premium TN panel klasmanında. UFO testini konuları okurken görmüşsündür.
Çok temiz akıcılığa sahip. Asus'u direkt ele zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uzun incelemeler ve okuduğum yorumlar sonrası Alienware 24.5" AW2523HF karar verdim. Dün siparişi verdim İtopya'dan (keşke Amazon satsaydı oradan alabilseydim).Umarım ölü pixel veya başka sorunlar cıkmaz 😀
Hayırlı olsun. Yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada Moniton Blur'u engelleyen bir ayar var mıydı Alienware'de ?. Şu fotoğraftaki özellikler gibi:

1680342605154.png

Hayırlı olsun. Yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada moniton Blur'u engelleyen bir ayar var mıydı Alienware'de? Şu fotoğraftaki özellikler gibi:

Eki Görüntüle 1722764

Benim aldığım modelde öyle bir ayar yok sanırım. XG2431 ve BenQ modellerindeki gibi. Yine de monitör konusunda bilgili arkadaşlar daha iyi cevap verebilir bu soruya. Mesela benqunun XL2566k k modelini 360 Hz'ler içinde sanırım en alınası panel benim için ama aşırı pahalı. Parası olan varsa öneririm 😀

Benim aldığım modelde öyle bir ayar yok sanırım. XG2431 ve BenQ modellerindeki gibi. Yine de monitör konusunda bilgili arkadaşlar daha iyi cevap verebilir bu soruya. Mesela benqunun XL2566k k modelini 360 Hz'ler içinde sanırım en alınası panel benim için ama aşırı pahalı. Parası olan varsa öneririm 😀
Sanırım Türkiye'de tek bir yer sattığı için bu kadar pahalı, yoksa dolar olarak baktığımızda o kadar fark yok aralarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı