ASUS 24, 5" VG258qm 0.5ms 280Hz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Neukâlion

Hectopat
Daha fazla  
ASUS 280Hz 1ms IPS monitöre sahibim ve TN panel ile değiştirmeyi düşünüyordum.
240Hz 0,5 ms ya da 240 Hz 1ms Zowie ile ama gördüm ki;

ASUS 24, 5" VG258qm 0.5ms 280Hz​

Diye bir monitör çıkmış. Fiyatı da çok uygun, 3,890 TL. Diğer 240Hz 1ms'ler 4,5 - 5 bin TL arası.
Sizce Zowie XL2546k 0,5 ms mi almalıyım yoksa ASUS 280Hz 0,5 ms TN panel mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu bende bir süredir düşünüyorum ama kimse bahsetmiyor, zowienin 240hz 2546k modeli tn panel ve hızlı olduğu için çok övülüyor, bu hem 40hz fazla ( fark edemessiniz demeyin kör değilseniz pro her oyuncu bunu fark eder) hem de tn panel, herkesin bu monitoru tercih etmesi gerekmiyor mu? niye hiçbir yerde incelemesi karşılaştırılması yok, çok şaşkınım.

IPS panelde ne gibi bir sıkıntın var şuan bende. 240 HZ monitör almayı düşünüyorum. XL2546K efsane iyi. Aklımda olan diğer modelde Dell Alienware AW2521HFL. Rtings'de varda o monitör 60 hertzde giriş gecikmesi çok yüksek gösteriyor. Hem TN hem IPS paneli için o yüzden vazgeçtim.

IPS panelde ne gibi bir sıkıntın var şu an bende. 240 Hz monitör almayı düşünüyorum. XL2546k efsane iyi. Aklımda olan diğer modelde Dell Alienware AW2521HFl. Rtings'de varda o monitör 60 Hertz'de giriş gecikmesi çok yüksek gösteriyor. Hem TN hem IPS paneli için o yüzden vazgeçtim.

Ben FPS oynuyorum, oyunu ciddiye alıyorum. Benim için fraglarım önemli diyorsanız kesinlikle gidip XL2546k 0,5 ms TN panel alın. Yok param var ben daha iyisini istiyorum diyorsanız 360Hz alın. Diğerlerini hem oyun hem keyif için alın. 280Hz beğenmedim görüntü kalitesi iyicene düşüyor ELMB'yi açınca ekran parlaklığı ölüyor. Kaliteli TN Panel'in bile daha iyi görüntüsü var.

Ben FPS oynuyorum, oyunu ciddiye alıyorum. Benim için fraglarım önemli diyorsanız kesinlikle gidip XL2546k 0,5 ms TN panel alın. Yok param var ben daha iyisini istiyorum diyorsanız 360Hz alın. Diğerlerini hem oyun hem keyif için alın. 280Hz beğenmedim görüntü kalitesi iyicene düşüyor ELMB'yi açınca ekran parlaklığı ölüyor. Kaliteli TN Panel'in bile daha iyi görüntüsü var.
The ASUS VG259QM has exceptional response time when playing at its maximum refresh rate, resulting in minimal motion blur in fast-moving scenes. There are many overdrive settings available. We recommend using '60', as it provides the best performance with virtually no overshoot.

Sen bu ayarı kullandın mı hiç? ELMB kapatıp bunu 60 a çekip denesene.

The ASUS VG259qm has exceptional response time when playing at its maximum Refresh Rate, resulting in minimal Motion blur in Fast-moving scenes. There are many OverDrive settings available. We recommend using '60', as it provides the best performance with virtually no overshoot.

Sen bu ayarı kullandın mı hiç? ELMB kapatıp bunu 60'a çekip denesene.

ELMB'yi kapatıp hangi ayarı 60'a çekip denememi istiyorsunuz?
Ayarın tam ismini söyler misiniz? OverDrive'yi mi diyorsunuz?

Geri
Yukarı