ASUS 24, 5" VG259QR vs ASUS 24" VG248qg

Bütçe
1900
Bilmiyorum şu ana kadar hep ASUS ürünleri kullandım ASUS beni bir çekiyor kendine :)

Bir diğer konu ise şu ana kadar hep TN panel kullandım ve artık IPS'e geçmeyi düşünüyorum ve espor oyuncusu değilim Battlefield oynuyorum tabii 1000 saat oynadım bu oyunları ve iyi bir seviyeye geldim ama TN panel ve IPS panel arasında renk farkı bayağı farkediyormuş bu yüzden IPS almak istiyorum 0.4ms benim için önemli değil.
Hocam @monthean'in de dediği gibi LG 24GN650-B modelini alın geçin. Hem renk hem de gecikme olarak sizi tatmin eder. Hem 1ms GtG hem de IPS daha ne istiyorsunuz ki.

IPS olan tabii ki ancak Vatan Bilgisayar'dan almanızı önermem.

Zaten istediğim monitör Vatan da stokta kalmamış 1900 liraya 165Hz IPS vardı ama 2 günde bitirmişler stokları üsste attığım linkdeki monitörü almayı düşünüyorum Haziran'ın 21'inde.

Zaten istediğim monitör Vatan da stokta kalmamış 1900 liraya 165Hz IPS vardı ama 2 günde bitirmişler stokları üsste attığım linkdeki monitörü almayı düşünüyorum Haziran'ın 21'inde.
Çok iyi bir model değil. Işık sızması ve ghosting sorunları yaşayanlar var attığın modelde.

Hocam @monthean'in de dediği gibi LG 24GN650-B modelini alın geçin. Hem renk hem de gecikme olarak sizi tatmin eder. Hem 1ms GtG hem de IPS daha ne istiyorsunuz ki.
Gittigidiyora güvenmiyorum malesef.
Çok iyi bir model değil. Işık sızması ve ghosting sorunları yaşayanlar var attığın modelde.

VA paneli olanlarda ghosting sorununu okumuştum, IPS panelde hiç karşılaşmadım ghosting sorununu.

VA paneli olanlarda ghosting sorununu okumuştum, IPS panelde hiç karşılaşmadım ghosting sorununu.
Siz sırf 21Hz farkı için benim dediğim monitörü değil de gidip sözde 1 ms monitörü mü FPS oyunları için alacaksınız? 21Hz'nin çok hafif bir akıcılık farkı dışında size bir artısı olmaz. Benim attığım model 1ms GtG yani FPS oyunlarında aşırı avantajlı gecikmesi en düşük monitörlerden biri. 144Hz ise gayet yeterli bir akıcılık hissiyatı.
LG 24GN650-B 23.8 inch 144Hz 1ms FULLHD AMD FREESYNC IPS HDR10 PİVOT GAMING MONİÖR « Gamers Arena - İntegra Teknoloji A.Ş. Buradan da alabilirsiniz pek bir fiyat farkı yok Gamersarena da güvenilir bir firma daha önce alışveriş yaptım.
Ayrıca 0.5ms farkını bile göz önünde bulunduruyorsunuz bu nasıl bir mantıktır yahu. Sen 20ms ping ile 20.5ms ping farkını görebiliyor musun oyunlarda?

Yeni konular

Geri
Yukarı