Asus 24" TUF Gaming VG24VQ vs Aoc 24" C24G2U

Tahayucel824246

Hectopat
Bu monitörlerden hangisi iyidir?

Hocam ben ASUS TUF modelini kullanıyorum, gerçekten çok memnunum.

İkisinden de pişman olmazsınız fakat 165Hz olması sebebiyle AOC daha mantıklı geldi.

Mayıs ayında monitör ararken çok araştırmıştım. Hatta AOC sipariş edip hazırlanma aşamasındayken iade etmiştim. İnternet'te paneliyle, ekran parlaklığıyla ilgili sorunlar olduğunu görünce işkillenip Asus'un VA24E modelini almıştım markaya olan güvenimden dolayı.

Bu kadar yüksek fiyat skalasında AOC'un da kötü olacağını sanmam ama ben olsam tercihimi yine Asus'tan yana kullanırdım şahsen.

AOC C24G2U modelini kullanıyorum.Renklerin canlılığı,monitörün pivot ve ince olması beni cezbetti.165 hz ile 144 hz arasında bariz bir fark yok.IPS panel olması açısından aocu tercih ederdim.

Söylediğin bilgi yanlış ıps panel her ne kadar renk açısından iyi olsada gecikme süreleri daha yüsektir.Va paneller ise tn panellere daha yakın olup gecikme süreleri daha düşük olur.
Nasıl yanlış? 24g2u AOC'un monitörünün ufo testine bakabilirsin. VG24VQ' dan daha iyi ghosting olmuyor. Yoksa VG24VQ hızlı oldugu için mi ghosting oluyor gibi bir anlam çıkacak dediginden. Benim dedigim yanlış ise.

Nasıl yanlış? 24g2u AOC'un monitörünün ufo testine bakabilirsin. VG24VQ' dan daha iyi ghosting olmuyor. Yoksa VG24VQ hızlı oldugu için mi ghosting oluyor gibi bir anlam çıkacak dediginden. Benim dedigim yanlış ise.
Hocam ghosting ayrı tepkime süresi farklı iki paneldede ghosting olur vg24vq modelini kullanmaktayım ıps ten daha hızlı tepki süresine sahip olduğunu söyleyebilirim ghosting var ama bunu elmb özelliği ile en aza indirebiliyorsun bu ıps paneldede geçerli söylemeye çalıştığım şey ghosting olayından önce gecikme süresi olduğu bu va panellerde daha hızlıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı