ASUS 509JB fan hızı kontrol etme

Swaglikeohio

Hectopat
RAM
8GB 2667 MHZ
SSD veya HDD modeli
SSD 256
Ekran kartı
MX110 (+900 mem +135 core oc)
Anakart
ASUS_X509JB (laptop)
İşlemci
I5 1035G1
Arkadaşlar selam. ASUS 509JB laptopumun fan hızı nedense aşırı yavaş ve bunun sonucunda işlemcim 90 dereceleri vuruyor. Fan testi yaptığım zaman (MyASUS üzerinden) fanlarım gayet hızlı çalışıyor ancak oyunlarda, benchmarklarda vs. çok ama çok sessiz oluyor. Bunun sonucunda haliyle sistemim deli gibi ısınıyor. Bunu düzeltmek için notebookfancontrol vs. uygulamalar kurdum ancak bir yardım etmedi. BIOS ayarlarımda da yok. Bunu çözebilmenin bir yolu var mıdır sizce?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. <3

Arkadaşlar selam. ASUS 509JB laptopumun fan hızı nedense aşırı yavaş ve bunun sonucunda işlemcim 90 dereceleri vuruyor. Fan testi yaptığım zaman (MyASUS üzerinden) fanlarım gayet hızlı çalışıyor ancak oyunlarda, benchmarklarda vs. çok ama çok sessiz oluyor. Bunun sonucunda haliyle sistemim deli gibi ısınıyor. Bunu düzeltmek için notebookfancontrol vs. uygulamalar kurdum ancak bir yardım etmedi. BIOS ayarlarımda da yok. Bunu çözebilmenin bir yolu var mıdır sizce?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. <3
Asusun kendi uygulaması var ise ancak ordan değişir ben lenovo ideaped gaming 3 kullanıyorum hem fn Q tuşları hemde lenovo vintage ile değiştirebiliyorum asus laptoplarda da böyle bir yazılım varsa ancak onla değişir

Fan control ayarı yoktu da myAsus birden bire çince olmuş. Çok saçma.

Uzun lafın kısası fan control şeyi yok bende. Ancak fan testi yapmama rağmen fan kontrol olmaması çok garip :D
O zaman yapıcak bir şey yok başka yolunu bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlar fakat dediğim gibi myasus üstünde yoksa desteklemiyordur bence bende mesela lenovo vintage ve fn q ile değişiyor eğer başka bilem varsa yardımcı olurlar.

Geri
Yukarı