Çözüldü Asus A4321-PRO56TD NVMe desteği var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Değerli forum üyeleri; memlekete gitmiştim geçenlerde. Bugün babaannemin ilaçlarını alalım diye kuzenimin eczanesine gittim. Konuşur ederken konu bilgisayarından açıldı.

Bilgisayarı SSD diske rağmen inanılmaz yavaşmış. Ben de NVMe desteğin varsa alalım, M.2 yuvasına takarım dedim.

Modele dair desteği araştırdım ama net bir veriye ulaşamadım. Bu modele destek var mı?

Not: Cihaz All-In-One bir bilgisayardır.
I5-6400 işlemci olan modeldir.

Çözüm
Sitesinden bir resim bırakıyorum. NGFF yani SATA olarak belirtilmiştir. Boşuna NVMe almayın derim. Sistem yavaşlığı ise zaten SSD ile bile sorun varsa mevcut olanda olabilir.
Screenshot_20210730-191504.png
Normal SSD'de yavaşsa NVMe'de de yavaş olacaktır. Günlük kullanımda ikisinin çok bir farkı yok. Format attığında hızlanacaktır. Disk sağlığını kontrol et eğer normal değilse SATA SSD ile işi çözebilirsin.

Ben desteği sorguluyorum arkadaşlar.
Bana destek hakkında yanıt verirseniz daha memnun olurum.
Zaten format atılacak yarın gece.
Çünkü pazartesi gününe yetişmeli.
Bırak NVMe'yi cihazda M.2 desteği bile yok görünene göre. Zaten çok yeni bir cihaz da değil. SSD varken bile yavaşsa çözümün NVMe değil zaten. Önce sağlık testi ve sonra da format yapılacak ilk şeyler.

M.2 varsa Wi-Fi modülü için olabilir ama o da çok yüksek hız vermez ve Wi-Fi'dan vazgeçilmesi gerekir.

Sitesinden bir resim bırakıyorum. NGFF yani SATA olarak belirtilmiştir. Boşuna NVMe almayın derim. Sistem yavaşlığı ise zaten SSD ile bile sorun varsa mevcut olanda olabilir.
Screenshot_20210730-191504.png

Çözüm
Herkese çok teşekkürler.
Arkadaşlar cihazda M.2 SATA var, kuzenimin bilgisayarında takılı.

O zaman kuzenime sistemdeki HDD diski çıkartıp yerine ek olarak SATA SSD taksın.
@Yener K. hocam çözüm işaretledim.
Bu arkadaş M.2 portu olabilir, emin değilim. Kapağını açıp bakın derim.
Eki Görüntüle 1123147
O M.2 portu hocam.

Geri
Yukarı