ASUS AMD A9 9420 yüksek sıcaklık

kaankya

Decapat
Selamlar. Elimde;
ASUS X542BP.
8 GB DDR4 RAM.
Harici R5 M420 2 GB ekran kart.
Windows 10 laptop mevcut. İşlemci 2 çekirdek Turbo ile 3.6GHz A9 9420 APU işlemci dahili olarak da 1GB R5 ekran kartı mevcut.

Bu çok canımı sıkmaya başladı. Artık LoL bile akıcı oynatmıyor CPU %100'e ulaştığında GPU0 (dahili R5 yani) 92 derece oluyor. Az önce gittim termal macun aldım. Sorun devam ediyor. Boşta 28 dereceyi gördüm. Yine boşta birdenbire kendi kendine 50 derece oluyor. İki fare oynatsam 70 derece 60 derece değerler birdenbire değişiyor çok. Harici ekran kartında sorun yok. Boşta sabit 45; yükte 70. CPU çok ısınıyor yükte. Neden böyle oluyor? Nasıl çözebilirim? AMD kendi sitesinde bile bu APU işlemci için Max 90 derece değeri yazmış.

Driver adrenalin 2020 son sürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bigisayarının bakımını yaptırdın mı?

Kendim yaptım fan temizliği termal macun aslında anlarım az çok bu işlerden bu 20 gün önce elime geçen bir laptop 20 gündür bununla uğraşıyorum 100 farklı laptop açmış etmişimdir belki ama bunu bir türlü çözemedim 2. defa sabah değiştirdim termal macunu Windows 7 kurdum durum yine aynı CPU yükseldikçe 96 dereceyi gördüm az önce havalar soğuk olmasına rağmen bir şekilde bir iletme sorunu mu var anlayamadım bir türlü.

Selamlar. Elimde;
ASUS X542BP.
8 GB DDR4 RAM.
Harici R5 M420 2 GB ekran kart.
Windows 10 laptop mevcut. İşlemci 2 çekirdek Turbo ile 3.6GHz A9 9420 APU işlemci dahili olarak da 1GB R5 ekran kartı mevcut.

Bu çok canımı sıkmaya başladı. Artık LoL bile akıcı oynatmıyor CPU %100'e ulaştığında GPU0 (dahili R5 yani) 92 derece oluyor. Az önce gittim termal macun aldım. Sorun devam ediyor. Boşta 28 dereceyi gördüm. Yine boşta birdenbire kendi kendine 50 derece oluyor. İki fare oynatsam 70 derece 60 derece değerler birdenbire değişiyor çok. Harici ekran kartında sorun yok. Boşta sabit 45; yükte 70. CPU çok ısınıyor yükte. Neden böyle oluyor? Nasıl çözebilirim? AMD kendi sitesinde bile bu APU işlemci için Max 90 derece değeri yazmış.

Driver adrenalin 2020 son sürüm.
Bende de x505bp modeli var knk pc yi çöpe at sonra yeni pc al çünkü ilerde fişini çeker benimki çekti

Yeni konular

Geri
Yukarı