Çözüldü The current BIOS setting do not fully support to the boot device

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba! 4 ay önce Recep ve Ali Abi'nin topladığı uygun fiyatlı oyun sistemini toplamıştım. 1 hafta öncesine kadar gayet güzel kullanmıştım. Ta ki Windows'un açılmadığını görene kadar. Bilgisayarı açtım, şöyle bir uyarı çıktı.

"The current BIOS setting do not fully support to the boot device. Click OK to enter the BIOS setup.

"Go to Advanced > Boot > CSM Parameters, and adjust the CSM (Compatibility Support Module) settings to enable the boot device.

BIOS'taki ayarları varsayılana sıfırladım, sorun çözülmedi. CMOS Jumper'ını bir yanındaki pine atadım, sorun yine çözülmedi.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? O bilgisayar benim için olmazsa olmazlardan biri. Lütfen yardımcı olun.

Anakart: Asus H81M-PLUS LGA1150 Micro ATX Anakart
İşlemci: Intel Pentium G3258 Dual Core CPU @ 3.20 GHz
Soğutma: Cooler Master Hyper 103
RAM: Hi-Level 8GB DDR3 1600MHz Tek Modül RAM (Çift kanal GSkill taksaydım daha iyi olurdu.)
Kasa: Cooler Master CMP351 USB 3.0 Destekli Kasa
Depolama: Kingston V300 240GB SSD
Ekran Kartı: Asus Geforce GTX 750 Ti 2GB 128Bit
Güç Kaynağı: Thermal Master 350 Watt PSU (Kasayla birlikte geldi)

UEFI'yi hangi menü altından devreye alacağım?

Sorunu çözdüm. BIOS ayarlarında bir yanlışlık yokmuş. SSD arızalıymış. Şu an sistem mekanik diskten çalışıyor.

Benim ASUS'un BIOSta ne CSM var ne de UEFI. Secure Boot devre dışı ama bir türlü flash'tan başlatamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı