ASUS, anakartın kutusuna eklenmeyen M.2 montaj vidasının temini için 40 TL istedi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuyu görünce bende anakartın kutusuna baktım bende de o bahsettiğiniz vidalardan yok.
Ben kutuyu ilk açtığımda 4 tane siyah vida çıkmıştı masum ben onları M.2 vidası sandım.
Anakartım Gigabyte A320M-S2H.

Güncelleme: Kasayı yerinden çıkartıp dikkatli baktım anakarta montajlanmış vaziyette duruyormuş.

Ayıptır yahu.
Hadi aldığınız M.2 SSD kutusunda vida çıktı diyerek sorunu geçiştirirdik ancak anakart ile beraber gelmesi gereken bir parçanın gönderilmesi için ek ücret talep edilmesi saçmalık.

Nisan 2020'de satın aldığım hazır sistemle gelen ASUS B450M-Dragon anakartımın kutusunda herhangi bir M.2 vidası bulunmuyordu. Hatta bu durumla ilgili Sosyal'de açılan bir konu:

M.2 SSD aldım ve haliyle vidalar olmadığından montajı tamamlayamadım. ASUS'a birkaç gün önce destek sitesi üzerinden talep oluşturdum. Durumu açıkladım. Ancak bugün gelen e-posta sonrası bir daha ASUS tercih etmemeye karar verdim:

Kendilerinin kutuya koymadığı bir vida için 40 TL ödemem gerektiği söylendi...

Bu durumu bir vida olarak düşünmeyin, vida yerine herhangi başka bir şey de olabilir.

Bundan sonra ne ASUS anakart alırım ne de ASUS ekran kartı.

ASUS parça almadım sistem toplarken, iyi ki de almamışım.

Hocam firmalardan kaynaklı değil bence bu. Genelde bizim insanımız ile alakalı. Zaten genel olarak ülkemizdeki servislerin çoğu sorunlu işliyor.
Firmanın üst yetkilileri o halde çalışanlarını seçerken daha dikkatli davranmalı. Firmada da yanlış var, taleplere cevap veren çalışanlarda da. Ben son kullanıcı olarak sadece "ASUS"u bilirim.

Firmanın üst yetkilileri o halde çalışanlarını seçerken daha dikkatli davranmalı. Firmada da yanlış var, taleplere cevap veren çalışanlarda da. Ben son kullanıcı olarak sadece "ASUS"u bilirim.

Hocam üst yetkilerin haberi olmuyor ki. Benim Lenovo bilgisayarım iade olacak iken yetkili aramıştı. Yetkili kişi iade etmem yerine ürünü onarıp +1 yıl garanti teklifi etmişti. Oysa ürünüm 3. kez garantiye gidiyordu ve onarılmamıştı. Adama bilgisayarın 3 kere garantiye gittiğini bile söylememişler önceden. Adamla konuşunca kendi firmasına sinirlendi haklısınız filan dedi. Adam ilgileneceğini söyledi ve normalde 2 hafta süren raporun çıkmasını 5 günde çözüldü bu yüzden. (Yurt dışına belge imzalanmak için yollanıyor sonra geri geliyor.)

Hocam üst yetkilerin haberi olmuyor ki.
Bu ve benzeri konuların açılma sebeplerinden biri de haberlerinin olmasını sağlamak. Ha, ne kadar başarılı olunur orası ayrı. :)

IMG_20220121_181533.jpg

Hangi vidadan bahsediyorum anlamayanlar için ekran görüntüsü yukarıda.

Son düzenleme:
Bu ve benzeri konuların açılma sebeplerinden biri de haberlerinin olmasını sağlamak. Ha, ne kadar başarılı olunur orası ayrı. :)
Eki Görüntüle 1277137

Hangi vidayı bahsediyorum anlamayanlar için.
Buradaki olayı anlamayanlar arkadaşlar içim, ASUS normal vidayı yollasa bile M.2 vidasının iki parçalı kısmın anakartı tutması için gereken somon yok.

1642779612643-png.1277156

Örnek bir olması gereken durum, 42 ve 60MM yuvalarda bile fazladan var.

Dosya Ekleri

• 1642779612643.png
    1642779612643.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 106
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı