ASUS ASUS, ROG, TUF ve WS Z87 Anakart Modellerini İnternete Yaydı

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 2B
G

Gamiurams

Ziyaretçi
ASUS, ROG, TUF ve WS Z87 anakart modelleri 2013’ün ortalarından itibaren piyasada olacak.

GRYPHON Z87, TUF serisine dahil olan ilk micro-ATX anakart olma unvanına sahip. En zorlu çalışma koşullarına dayanabilmesi için sıkı testlerden geçirildi. TUF anakartlar Japon üretimi 10K Black Metallic kapasitörler gibi dayanıklı bileşenlere sahip. Bu kapasitörler standart kapasitörlere göre yüksek sıcaklıklara %20 daha dayanıklı ve 5 kat daha uzun ömürlü.

Z87 WS profesyonel tasarım ve içerik üretimi gibi workstation uygulamaları için çözüm sunuyor.

Serinin amiral gemisi konumundaki MAXIMUS VI EXTREME ise ROG serisinin hız aşırtma rekorları kırma geleneğini Z87 yonga setine taşıyacak bir model. MAXIMUS VI EXTREME, 5,25” sürücü yuvasına takılarak ya da harici olarak da kullanılabilen, gerçek zamanlı hız aşırtmaya ve sistem değerlerini göstermeye yarayan OC Panel ile geliyor. Kasa dışında kullanıldığında, OC Panel daha detaylı hız aşırtma yapma imkanı sağlıyor. MAXIMUS VI Extreme ayrıca 3GHz’den hızlı DDR3 belleklere destek veriyor.

Micro-ATX oyuncu anakartı MAXIMUS VI GENE modeli 115dB SNR seviyesindeki ses kartlarının kalitesine rakip olacak SupremeFX ses çözümü ve oyun içi ses kaynaklarının yerini ve yönünü gösteren Sonic Radar teknolojisine sahip. MAXIMUS VI GENE ayrıca yeni NGFF SSD bağlantı desteği ile birlikte gelen mPCIe Combo II ile daha fazla veri transferi ve ağ seçenekleri sunuyor.

TUF serisine özgü özellikler arasında Thermal Armor adlı anakart zırhı da bulunuyor. Yenilenen Thermal Armor, SABERTOOTH Z87 modelinde daha etkili bir hava akımı sağlarken, TUF Fortifier adlı koruma plakaları da anakartı bükülmelere karşı koruyor. Tüm bunlar bilgisayarınızın ömrünü artırırken, Dust Defender adlı özel parçalar da boş kalan slotları doldurarak, toz birikiminin önüne geçiyor.

Altın renkli yeni serinin en üst modeli olan Z87-DELUXE geniş bağlantı seçeneklerine ve çok sayıda ekstra özelliğe sahip.

ASUS, kullanıcıların bilgisayarları üzerinde daha fazla kontrolü olmasını sağlayan, 4-Way Optimization özelliğine sahip Dual Intelligent Processors 4 teknolojisini yeni nesil anakartları ile sunuyor. Performans artıran TPU yongası, enerji tasarrufu yongası EPU, DIGI+ Power Control ve Fan Xpert 2 özellikleri tek bir tıklamayla aktif hale gelip gerçek zamanlı performans ayarı, daha gelişmiş enerji verimliliği, hassas dijital güç kontrolü ve daha sessiz ve gelişmiş soğutma sağlayan detaylı kasa fanı yönetimi sunuyor.

NOT: Anakartları çok beğendim. Performansından çok özelliklede şu Sabertooth anakarta bayıldım. Burada ismi lazım değil arkadaşlara sabredemeyip sistem topladıkları için geçmiş olsun diyorum ve sistem topladığımda görüşürüz diyorum :redface: :p

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni kartları bekledik anakart ve işlemcimiz eski kaldı. :D

Sanırım bu durumda ben sabreden derviş muradına ermiş oluyorum :cool:

- - - Güncellendi - - -

Şimdi baktımda Burak ÖZGAN arkadaşda benden önce paylaşmış konuyu. Ondan özür diliyorum. Bu konudada arkadaşlar fotoğraflara facebook'a girmeden direk bakar :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı