ASUS Aura destekli adreslenebilir LED şerit tavsiyesi

Evet 500 LED destekliyor anakart maksimum. Ama 500 LED'e yetecek gücü anakarttan alamazsınız zaten. O yüzden kontrolcüye bağlamanız gerekir. O durumda ne olur emin değilim tam.

Kullanmadım. 144 LED olan modelde aynı aralığa daha fazla LED girdiğinden hem daha parlak olur hem de efektler daha güzel olur. Kasaya 1M144 fazla olur diye düşünüyorum. Pavyona çevirmek istiyorsanız ayrı tabii 🤣

Hocam benim kasayı boş verin direkt oda pavyon oldu zaten :D şeyi merak ediyorum masanın arkasına koyacağım LED şerit için bağlantıyı nereden yapacağım? Kasadan yapsam arka kapağı açık mı kalacak?

Hocam benim kasayı boş verin direkt oda pavyon oldu zaten :D şeyi merak ediyorum masanın arkasına koyacağım LED şerit için bağlantıyı nereden yapacağım? Kasadan yapsam arka kapağı açık mı kalacak?
Ben kabloyu arka kapaktan geçirdim. İnce bir kablo olduğundan bükülmedi. Güç kaynağına giden kabloya bağladım. İkisi birmiş gibi gözüküyor. Her şekilde kablo kasanın içine girmesi gerekiyor. Kasanızda boşluk bulunan bir yer varsa oradan da geçirebilirsiniz.

Şu an aklıma daha iyi bir çözüm gelmiyor maalesef.

Ben kabloyu arka kapaktan geçirdim. İnce bir kablo olduğundan bükülmedi. Güç kaynağına giden kabloya bağladım. İkisi birmiş gibi gözüküyor. Her şekilde kablo kasanın içine girmesi gerekiyor. Kasanızda boşluk bulunan bir yer varsa oradan da geçirebilirsiniz.

Şu an aklıma daha iyi bir çözüm gelmiyor maalesef.

Peki bu şeritleri masaya nasıl tutturuyoruz? Yapıştırıcı mı kullanmalıyız?

Peki bu şeritleri masaya nasıl tutturuyoruz? Yapıştırıcı mı kullanmalıyız?
Arkası kendiliğinden yapışkanlı geliyor ama bana gelen model pek iyi tutmuyordu.

Çift taraflı bant kullanabilirsiniz. Sağlam bir şekilde tutuyor.

Ben dışarıda kullandığımın altına nokta nokta silikon damlatmıştım. Sökmeyi düşünmüyorsanız bu da olur.

Hocam peki göndermiş olduğunuz Ali Express bağlantısında yer alan üründe birçok seçenek bulunuyor. 30/60/74/96/144 ibareleri sanırım LED sayıları. Peki yanlarında yer alan IP30/67 gibi ibareler ne demek oluyor?

Dosya Ekleri

• led şerit.PNG
    led şerit.PNG
    341,6 KB · Görüntüleme: 31
Hocam peki göndermiş olduğunuz Ali Express bağlantısında yer alan üründe birçok seçenek bulunuyor. 30/60/74/96/144 ibareleri sanırım LED sayıları. Peki yanlarında yer alan IP30/67 gibi ibareler ne demek oluyor?
Kusura bakmayın uyumuşum.

HTB1xoovaYj1gK0jSZFOq6A7GpXaI.jpg

Onlar su geçirmezlik seviyesini gösteriyor. IP30'un üzerinde herhangi bir koruma yok. İç mekanda kullanacaksanız sorun olmaz.
IP65'in üzerinde epoksi bulunuyor. 67'ise resimde gördüğünüz üzere komple silikon kaplı.

Merhaba, ben ASUS Z690-P anakarta 144 LED'lik olanı taktım ancak 120 LED'e kadar yanıyor, anakartın klavuzunda 3 header için toplamda 500 LED yakabilir yazıyor. Ayrıca ASUS Armoury Crate üzerinde ise bu LED sayısını ayarlamaya çalıştığımda 120'den aşağı bir değer giriyor. Yardımcı olabilir misiniz?

1642017357684.png

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı