Asus B350M-K BIOS Silindi

broygax

Centipat
Kasamdan dolayı mı bilmiyorum ama, kasaya ufak bir darbe olduğu an BIOS siliniyor, genelde bunu BIOS pili veya jumper yaparak hallederdim, yine BIOS silindi. Bu sefer yapamadım sandım bip sesi biraz geç geldi ve setup ekranı gelirken yanlışıkla kapadım. Şimdi hiçbir şekilde BIOS'a erişemiyorum, en güncel BIOS sürümünü indirip flash belleğe attım ama hiçbir şekilde okumuyor. Ekrana görüntü dahi gelmiyor ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart kutumu bulamıyorum garantiye vermem zor gözüküyor, yaşadığım sorun şu bilgisayarı açıyorum sadece kasaya güç gidiyor monitöre görüntü gelmiyor, bios açılış sesi yok. Jumper ile reset atmaya çalıştım olmadı. Bios pilini çıkarıp taktım olmadı. (hepsini kasaya hiçbir güç iletilmiyorken fişi çekik durumda yaptım.) Ne yapacağımı bilmiyorum

RAM ve HDD bağlantılarını kontrol edip PSU'dan gelen kabloları çıkarın. 10/15 dk sonra tekrar takın(bunları güç kesilmişken yapın), ekran kartı slota tam oturduğundan emin olup harici PCIE güç kablosu varsa sıkıca takın Cmos reset sadece yapıp fare, klavye harici farklı bir USB cihazı bağlı olmasın. Mümkünse ses jackları da bağlı olmasın. Bu şekilde bilgisayarı başlatıp ekran gelince BIOS'a grip default edin.

Hocam Allah razı olsun 2 gündür 8-10 saatten fazla zaman harcadım, ing Türkçe bir çok sitede dolaştım hiçbirşey sorunumu çözememişti, psu ram ve ekran kartı ile oynayıp bi daha cmos reset yapınca hallpşdı
Hocam Allah razı olsun 2 gündür 8-10 saatten fazla zaman harcadım, ing Türkçe bir çok sitede dolaştım hiçbirşey sorunumu çözememişti, psu ram ve ekran kartı ile oynayıp bi daha cmos reset yapınca hallpşdı
Heyecandan yanlış yazmışım baya özürdilerim, çok teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı