ASUS B450M Dragon sistemin ön jak girişinden ses gelmiyor

Berkk0

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhabalar, önceki konuları inceledim bu durumdan muzdarip olan tek kişi ben değilmişim. Fakat diğer konularda ki öneriler sonucunda bir sonuca ulaşamadım. Bugün elime ulaşmış olan kasama arkadan kulaklığımı taktığımda ses alabiliyorum. Mikrofon girişine taktığımda sesimi algılamıyor. Kasanın üstünde ki iki girişte de ses alamıyorum ayrıca mikrofonumu da kullanamıyorum. Anakart modelim ASUS B450M Dragon. Kullandığım kulaklık XB70.

Değişik bir durum. DDU olmadan da yüklemeyi dener misiniz?
Sizinle birebir iletişim kurabileceğim bir iletişim yolu verebilir misiniz? Sizin için problem değil ise
Değişik bir durum. DDU olmadan da yüklemeyi dener misiniz?
Asus'un sitesinden geçmiş bir driver sürümünü indirerek paneli açmayı başardım ön panelden kulaklık vasıtası ile ses alabiliyorum lakin hala mikrofon kısımında bir değişim yok.

Dosya Ekleri

• 3.PNG
    3.PNG
    26,4 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Sizinle birebir iletişim kurabileceğim bir iletişim yolu verebilir misiniz? Sizin için problem değil ise

Asus'un sitesinden geçmiş bir driver sürümünü indirerek paneli açmayı başardım ön panelden kulaklık vasıtası ile ses alabiliyorum lakin hala mikrofon kısımında bir değişim yok.
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...SZ_RTK_500_DTSC_W10_64_V6089711_20200826R.zip en güncel audio driver internet sitesinde bulunmaktadır.Kulaklığınızda mikrofon özelliği var mi ? Arka jaka kısmına takıp kontrol edermisiniz mikrofonu.

O şekilde de sonuç alamadım. Kulaklığımı farklı bir cihaza taktığım zaman mikrofon olarak kullanabiliyorum
Şimdi kendi bilgisayarımda farkettim. Kulaklığım tek jaklı ve kulaklığı ön paneldeki ses kısmına taktığımda mikrofunun çalışmadığını farkettim.Mikrofon kısmına takınca çalıştı ancak sesim baya derinden geldi. Sizinde mi kulaklıkta tek jak var ?

Kulakiçi kulaklık kullanıyorum. Bir tane jak girişi var.

Böyle bir şey buldum. İşinize yarayabilir. Bende alacağım herhalde. Alırsanız böyle bir şey işe yarayıp yaramadığını yazarsanız forum için iyi olur.Bu arada daha ucuzları bulunmaktadır.

Böyle bir şey buldum. İşinize yarayabilir. Bende alacağım herhalde. Alırsanız böyle bir şey işe yarayıp yaramadığını yazarsanız forum için iyi olur.Bu arada daha ucuzları bulunmaktadır.
Evet bende bunları inceliyordum. Sanırım bir çözümü yok iki girişe birden takmak durumundayım. Herkese emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Aparat geldikten sonra güncelleme yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı