ASUS B450M-K anakarta RAM önerisi

LittlePmp

Hectopat
Şu an elimdeki RAM Adata 8 GB bir RAM. Bana çok sorun çıkartıyor. Bilgisayarın açılma sırasında, oyun oynarken falan. Dün de mavi ekran verdi tahminim RAM yüzünden oldu. ASUS B450M-K anakartım var. 16 GB'a yükseltmek istiyorum. Sizce mantıklı mı? Grafik kratı: RX 570 işlemci: Ryzen5 1500X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekranın sebebi RAM ise yükseltmeyin, değiştirin. Eğer yükseltecekseniz de mümkünse aynı RAM'den alın. Aynı RAM'den bulamazsanız da değerleri birbirine çok yakın olan aynı marka/model bir ürünü tercih edin.

RAM'den kaynaklı olduğuna nereden vardınız? Test yaptınız mı? Öncelikle RAM test yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM testinde sıkıntı yok ise sürücü kurulumlarını nasıl yaptınız? Bir güncelleme programı falan kullandınız mı? Eğer bu şekilde programlara başvurduysanız öncelikle bir temiz kurulum yapın ve tekrar gözlemleyin.

RAM'den kaynaklı olduğuna nereden vardınız? Test yaptınız mı? Öncelikle RAM test yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM testinde sıkıntı yok ise sürücü kurulumlarını nasıl yaptınız? Bir güncelleme programı falan kullandınız mı? Eğer bu şekilde programlara başvurduysanız öncelikle bir temiz kurulum yapın ve tekrar gözlemleyin.

Hocam aslında biraz RAM'i değiştirmek için bahane de arıyorum. Emin değilim RAM'den mi kaynaklandığını.
Mavi ekranın sebebi RAM ise yükseltmeyin, değiştirin. Eğer yükseltecekseniz de mümkünse aynı RAM'den alın. Aynı RAM'den bulamazsanız da değerleri birbirine çok yakın olan aynı marka/model bir ürünü tercih edin.
Evet benim de derdim değiştirmek aslında. 16 gb mı alsam diye kafama takıldı bir tek.

16 GB daha iyi olacaktır tabii ki. Fakat sorun RAM'de değilse boşuna masraf yapmayın, aynısından bir tane daha alın. Son karar sizin tabii fakat benim önerim bu yönde.

Yeni konular

Geri
Yukarı