ASUS B450M PRO GAMING BIOS güncelleme

Daha fazla  
Herkese merhabalar ben R7 2700X aldım, anakart olarak da bunu aldım. Aklıma bir soru takıldı daha öncelerden ve YouTube'da çok gördüm BIOS güncelleme. Bu işlemciyi kullanabilmem için düşük bir işlemci takıp BIOS Update yapmam lazımmış. Fakat ben işlemciyi direkt takıp kullanmak istiyorum. Ekran gelir ise Update yaparım. Ama videoları görünce şaşırdım. Düşük bir işlemci takmadan ekran gelmiyor diyorlar. Ben direkt bu işlemciyi takarsam ekran gelir mi gelmez mi bilmiyorum şu an. Gelir ise BIOS Update yaparım fakat gelmez ise ne yapabilirim farklı işlemci takmada nasıl BIOS Update yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha ne kadar düşük işlemci gerekiyormuş? Artık çoğu B450 çipsetli anakartta 3000 desteği oluyor. Sizinki 2000 serisinden zaten. Açılır sistem güncellemeye gerek yok.

Ben öyle zannediyordum fakat R7 2700X sistem toplamada önemli olan 16 detay adlı videoda adam böyle deyince kafam karıştı Ryzen 5 1600 takarak Update yapıp 2700X taktı ekran geldi.
Daha ne kadar düşük işlemci gerekiyormuş? Artık çoğu B450 çipsetli anakartta 3000 desteği oluyor. Sizinki 2000 serisinden zaten. Açılır sistem güncellemeye gerek yok.

Size bir soru daha soracağım bu işlemciye bu anakart iyi mi? OC ile aram yok normal sistem kullanıcısıyım.

Ekran görüntüsü 2020-12-16 170346.png

Eski videolara bakmayın, artık güncel BIOS ile gönderiyorlar. Yani direkt takıp çalıştırırsınız.

Eğer güncel BIOS ile gelmezse de iade edersiniz biter. (Muhtemelen gelir. Her ne kadar BIOS'un güncel olmama ihtimali sıfır olsa da yine de göz önünde bulundurdum.)

Bu olayı biliyordum zaten ben. Öyle düşünüyordum güncel geliyor diye biliyordum videoda öyle görünce şaşırdım o yüzden sordum sizlere.

Berke sana bir soru sormak istiyorum alacağım anakartın yeni modeli çıkmış ona bir bakabilir misin? O daha iyi ise onu alacağım.
Alacak Olduğum
Yeni Modeli
O video eski olabilir, güncelliği kalmamıştır onun. Anakart bu işlemciye iyi.

Orada mısınız?
O video eski olabilir, güncelliği kalmamıştır onun. Anakart bu işlemciye iyi.

Hocam bir bakar mısınız?

Son düzenleme:
Yeni konu açın.

Size sadece bir soru açacağım hani konu açmaya gerek duymadım. Su an 1. versiyonu 845 TL 2. versiyonu 1045 TL. Sizce 2. versiyonu alsam bana ne gibi bir faydası olur 1. versiyonu alsam ne gibi faydası olur. Overclock meraklısı değilim. :D veya hangisi hangisi özellik açısından degıl de yazılımsal olarak üstün? 200 TL fark var sizce değer mi? Hangisini almalıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı