Asus B460M-K anakart RAM frekansı artmıyor

Daha fazla  
Şu anda güncel 1401 sürümü yüklü durumda biosumda. Gskill 3000 MHz 2x8 şeklinde 2 adet RAM var. İşlemcim i5 10400F ve işlemcimin desteklediği maksimum hız 2666 MHz. BIOStan ayarladığım zaman 2666 MHz olarak gösteriyor. Fakat CPU-Z programından bakıyorum ve RAM'lerim 2132 frekansında çalışmakta. XMP'yi aktif ettim manuel olarak da 2666 MHz ayarladım. BIOS'ta 2666 MHz çalışıyor olarak görünmekte ama CPU-Z programında 2132 MHz olarak çalışıyor. Yardımcı olabilecek var mı?
Bu arada XMP özelliğini kapatıp manuel olarak da denedim fakat artmıyor. Kafayı yemek üzereyim. @RecepBaltaş'ıSevenİnsan yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Endişelenmenize gerek yok. Görev yöneticisinden “RAM” kısmını açtıktan sonra sağ altta yazan MHz değerleri sizin asıl hızınızdır. CPU-Z programı RAM frekansları konusunda biraz kafa karıştırıcı ayrıntılara sahip. Lütfen görev yöneticisinden RAM kısmından hızınızı kontrol edip o şekilde davranın.

@MoonDrag evet görev yöneticisinden baktığım zaman 2666 MHz olarak görünmekte. CPU-Z'de bir sorun var demek ki. Çok teşekkür ederim. Sorun çözüldü mü yoksa sorun yok muydu? Siz karar verin :D.

Sorun yoktu. Rahat olabilirsiniz. Eğer probleminiz giderildiyse çözüm olarak işaretletleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı