ASUS B550-XE 9E "Reserved for future AMI error codes" hatası

blackeagle03

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sistem topladım, anakartım ASUS ROG B550-XE. Ryzen 5600X ile kullanıyorum. Anakartın üstünde 9E kodu görünüyor. Bu bir sorun mu, nedenini bilen var mı? Kitapçığından baktığında, "Reserved for future AMI error codes" diyor. Bilgili olan biri var mı bu konuda? @Recep Baltaş
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sistem topladım, anakartım ASUS ROG B550-XE. Ryzen 5600X ile kullanıyorum. Anakartın üstünde 9E kodu görünüyor. Bu bir sorun mu, nedenini bilen var mı? Kitapçığından baktığında, "Reserved for future AMI error codes" diyor. Bilgili olan biri var mı bu konuda? @Recep Baltaş
@Recep Baltaş bey sizin yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum, lütfen bir bakabilir misiniz?
@Recep Baltaş Bir düzeltme yapmak istiyorum konuda. "Reserved for future AMI codes" yazıyor kitapçıkta. Error codes değil. Moderatör arkadaş bu şekilde düzeltmiş sanırım. Bir bakabilir misiniz, önemli bir sorun mu bu?

Son düzenleme:
BIOS güncellemesinden sonra, AA kodu 9E'ye dönüyor sanırım. Önemli bir durum değil diye düşünüyorum. Kimse de yardımcı olmadı ya da bilen çıkmadı. Öyle unuttum gitti bakmıyorum artık bile.
@Recep Baltaş sizin fikrinizi almak isterdim bu konuda?

Son düzenleme:
Görmezden geliinecek bir durum olduğunu düşünüyorum bende. Peki siz bu anakartla aşağıdaki konumdaki sorunu yaşıyor musunuz?
Aynı hata bende de var sanırım kronik görmemezlikten geliyorum belki yeni BIOS sürümü gelince düzelir umarım.

Görmezden geliinecek bir durum olduğunu düşünüyorum bende. Peki siz bu anakartla aşağıdaki konumdaki sorunu yaşıyor musunuz?

Sistemi yeni topladım kurulum bittikten sonra PC i kapattığımda dram hata ısığı yanıp ekrana görüntü alamamıştım ama CMOS resetleyince sorun düzeldi.

Merhaba bende B550-XE kullanıyorum bugün fark ettim. 9E yazıyor herhalde aa yerine bu geldi BIOS güncellemesinde. Bir de yukarıdaki hiçbir sorunla karşılaşmadım ben R9 5900X var.

Yeni konular

Geri
Yukarı