ASUS B550M VGA ışığı yanıyor

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımın sisteminde arada sırada ekrana görüntü gidiyor ama bilgisayar çalışıyor(ışıkları yanıyor ve fanlar çalışmaya devam ediyor). Ekran gittikten sonra anakartta VGA ışığı yanıyormuş.
Ekran kartı: RX 6700 XT.
İşlemci: R7 3700X.
Anakart: ASUS B550M-Plus

Görüntüyü ekran kartından HDMI ile alıyor ve monitörü 240Hz.

Arkadaşımın sisteminde arada sırada ekrana görüntü gidiyor ama bilgisayar çalışıyor(ışıkları yanıyor ve fanlar çalışmaya devam ediyor). Ekran gittikten sonra anakartta VGA ışığı yanıyormuş.
Ekran kartı: RX 6700 XT.
İşlemci: R7 3700X.
Anakart: ASUS B550M-Plus

Görüntüyü ekran kartından HDMI ile alıyor ve monitörü 240Hz.
Merhaba. Sorunun çözüldü mü?

Bu konudan sonra 2 defa servise gitti. Devam ediyor maalesef.
En son monitörü filanda gönderdiler. Aynı monitörü geri yollamışlar sorun yok diye.
Herhalde bir mağazadan hazır sistem aldın öyle değil mi? Ben de kendim topladım 1 yılı geçti kullanalım. Hiçbir sorun yokken kullanırken ekran siyah oldu ve VGA ışığı yanıyor şu an. Çok üzgünüm. Tam nefes alacağım derken başka bir sorun çıkıyor.

Herhalde bir mağazadan hazır sistem aldın öyle değil mi? Ben de kendim topladım 1 yılı geçti kullanalım. Hiçbir sorun yokken kullanırken ekran siyah oldu ve VGA ışığı yanıyor şu an. Çok üzgünüm. Tam nefes alacağım derken başka bir sorun çıkıyor.

Arkadaşım İtopya'dan aldı. 7 ay önce aldılar yaklaşık 5 defa servise gönderdiler. Kendilerinden çok serviste kaldı bilgisayarları. Düzeltirseniz nasıl düzelttiğinizi yazarsanız sevinirim.

Bu konumda çözüme kavuştu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı