ASUS B660M-K anakarta RAM önerisi

danke

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ASUS Prime B660M-K anakartını satın alacağım. Overclock ile 5333 MHz'ye kadar çıktığı yazıyor. 3600 MHz 2x8 16 GB RAM almayı düşünüyorum. İşlemcim i5 12400F olacak. Bu anakartı sanırım overclock etmem gerekiyor. 3600 MHz RAM'leri kullanmam için. 12400F ile bu işlemi yapabilir miyim? Ya da bu işlemin işlemcimle bir alakası var mı? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, ASUS Prime B660M-K anakartını satın alacağım. Overclock ile 5333 MHz'ye kadar çıktığı yazıyor. 3600 MHz 2x8 16 GB RAM almayı düşünüyorum. İşlemcim i5 12400F olacak. Bu anakartı sanırım overclock etmem gerekiyor. 3600 MHz RAM'leri kullanmam için. 12400F ile bu işlemi yapabilir miyim? Ya da bu işlemin işlemcimle bir alakası var mı? :D

İşlemciniz DDR4 3200MHz RAM destekliyor.

Bir kaç yabancı forumda b660 anakartlar ile üstüne çıkılabileceğini okumuştum. Emin misiniz hocam?

Ve bu sistem için uygun fiyatli bir hava soğutma fanı tavsiyesi de alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• ramm.png
    ramm.png
    25,2 KB · Görüntüleme: 28
Hocam teşekkür ederim ilgin için. https://www.hepsiburada.com/dark-fr...pi-islemci-sogutucu-dkccx127-p-HBCV000002APIJ bu fanı 2 arkadaşım aldı yakın zamanda çok da memnunlar. Fakat bu sanırım bana uymuyor. Bakabilir misin acaba?

Hocam uyumluluk kısmında yazmıyor ama uyduğunu düşünüyorum.

Hocam uyumluluk kısmında yazmıyor ama uyduğunu düşünüyorum.

Muhtemelen işlemci yeni olduğundandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı