ASUS BIOS güncellerken elektrik kesintisi garanti kapsamına girer mi?

BIOS güncelleme sırasında oluşan elektrik kesintisi ile BIOS güncellemem yarıda kaldı.
Garantisi mevcut olduğu için ASUS servisine vermek istedim.
Pazartesi günü onarım talebi oluşturdum maksimum 2 iş günü içinde dönmeleri gerekiyordu ama 3. günü bugün bana gelen mail yoktu. Canlı desteğe yazdım, 108 lira servis ücreti talep edildi.
BIOS güncelleme garanti kapsamında olması gerek değil mi?
Anakartım ASUS Prime B450 M-K.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ücret talep edilmemeliydi. Neresi zarar görmüş ki ücret talep ediyorlar? BIOS güncellemesi ne zamandan beri ücretli oldu? Oldukça saçma.

Çift BIOS yapsalardı ya da BIOS Flashback özelliği koysalardı. Elektrik kesintisi karşısında bir ek önlem almayan firma bu sebeple servise gelen üründen de para talep etmemeli. Ha beklememek adına dediğiniz yapılabilir.

Son düzenleme:
Kafa karıştırıcı durum ASUS Servisindekiler çok ciddi durum anakartınızın diğer parçaları zarar görmüş olabilir diyor. Diğer yandan forumda dolaşınca aslında basit bir durum gibi duruyor.
CH431A PROgramı ile BIOS'u 5 dakika da tekrar yazarak kurtarma mevcut. Tabi risk var mı bilemiyorum.
Hiçbir türlü geri dönüt alamıyorum.
Sanırım kendim götürücem servisi burdan da Asus yetkili servisine yardımları için teşekkür ederim.
5 iş günün sonunda ulaştılar. Takip numaram iletildi işlemim daha hızlanması için UPS Kargo kapıma gelmesi yerine ben bayiye gittim sağ olsun bayağı yardımcı oldu oradaki çalışan.
Salı günü serviste olacağını söylediler.
Tek bir isteğim var o da servistekiler anakartı garanti dahilinde yapmaları.
Evet beklediğim den hızlı servis ilgilendi.
Takip kodu almam 5 gün sürmeseydi belki şuan bunu pc de yazıyor olurdum.

Eğer ki bios update yaptınız çevrenizdeki pc lere güvenmiyorsanız verin Asus servise yaklaşık 2 gün içinde bios yeniden yazıp kargolarlar.(Hafta sonu çalışmadıkları için saymıyorum o günleri)
s

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210208-160553_MyASUS.jpg
    Screenshot_20210208-160553_MyASUS.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı