Asus Cerberus Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Asus'un oyunculara yönelik tasarladığı yeni kulaklık modellerinden olan Asus Cerberus, inceleme merkezimizin yeni konuğu oluyor. Giriş - orta seviye aralığında bir kulaklık olan Cerberus, her ne kadar oyun ve oyunlar için gösterilse de, bundan daha fazlasını sunuyor.

Bir kulaklıkta ilk başta dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Kendimden örnek vermem gerekirse; ses kalitesi ve rahat kullanımı benim için çok önemlidir. Tabii ki tasarım ve malzeme kalitesi de önemli, ancak ilk 2 kriterim böyle.

384311363637.jpg

Sizi içine alıyor

Asus Cerberus, tasarım olarak birçok kişiye göre "büyük" görünüyor olabilir, ancak bu büyüklük kesinlikle konfora etki etmiyor. Kullanılan elektronik malzemeden tasarım malzemesine kadar güzel bir işçilik söz konusu.

Kulaklığın üst kısmında esnek bir banda yer verilmiş. Böylelikle kafa yapınıza göre zorlanmadan rahatlıkla ayarlayabiliyorsunuz. Bu da bir endişeyi ortadan kaldırmış oluyor. Birçok plastik ve metal malzemeyle hazırlanan kulaklık, ayar esnasında esnetirken "Acaba şimdi kırılır mı?" sorusunu getirir akıllara. Ancak Asus'un esnek bandının kopması bile çok zor. Bu da güven veriyor.

384858767637.jpg

Kulaklıktaki pedlerin büyüklüğü ve rahatlığı da ilk etapta fark ediliyor. 60mm büyüklüğündeki neodimyum sürücüler, 100mm poliüretan kaplı deri kulak yastıklarıyla birleşince kafanızı yastığa koymuş gibi hissediyorsunuz. Kulaklarınız adeta içeride kayboluyor ve geniş tasarım sayesinde acı hissetmediğiniz gibi pedlerden gelen sesleri de neredeyse kayıpsız bir şekilde duyabiliyorsunuz.
Mobil kullanım için de uygun

Asus Cerberus'un dikkat çekici bir diğer tarafı da bu kulaklığı yalnızca oyunlar ve filmler için değil, müzik dinlemek için de kullanabilmeniz. Üstelik yalnızca evde değil, yolda, telefonunuza ve iPod'unuza bağlayarak! Diğer birçok oyuncu kulaklığından farklı olarak, bu üründe uzun kablo derdi bulunmuyor. Eğer yaklaşık 2 buçuk metre kabloya sahip bir oyuncu kulaklığınız varsa, haliyle bunu yolda kullanmanız zor olur. Çünkü kablo hem ağırlık yapar, hem de kötü bir görüntü oluşturur. Kulaklığa entegre olan mikrofonu da unutmamak lazım tabii. Cerberus ise, kulaklıkla bütün olarak 1 metre civarında örgü kabloyla geliyor ve bu da mobilde kullanım için oldukça ideal. Üzerinde standart ayarlar yapabileceğiniz ufak bir de panel var. Ek olarak, kutudan çıkan ek kabloyu da kulaklığa takabiliyor ve böylelikle 2 metre üzerinde uzunluk elde edebiliyorsunuz. Bu uzunluk oranı da ev kullanımı için ideal. Ayrıca, kulaklığın ana mikrofonu da çıkarılabilir takılabilir olarak tasarlanmış. Ses kalitesi de başarılı. Dolayısıyla Asus, hem ev hem de mobil kullanımı düşünerek 2 seçenek sunduğu için kocaman bir artıyı hak ediyor.

385897148797.jpg

Ses kalitesi ve sızdırma oranı nasıl?

Cerberus'un ses kalitesini beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Sınıfında başarılı bir model. Özellikle basslar çok derin ve pürüzsüz geliyor. Bunu yaparken tizzler de boğulmuyor diyebiliriz. Oyunlarda en ufak bir ortam sesini bile duymak için bu ürüne başvurabilirsiniz. Müzik dinlediğinizde de etkileyici bir deneyim yaşayabileceğinizi söyleyebilirim.

Ses sızdırma konusuna geldiğimizde ise, dışarıya ses verdiğini söylemeliyim. En yüksek seste oyun oynuyor, film izliyor veya müzik dinliyorsanız, yakındakiler kulaklıktan yankılananları duyabiliyor. Ev kullanımı için bu pek dert olamsa da, özellikle dışarıda, toplu taşıma araçlarında bu durum rahatsızlık yaratabilir.

386711677007.jpg

Asus, bu oyuncu kulaklığıyla bir taşla iki kuş vuruyor aslında. Ev kullanımı ve mobil kullanıma göre çıkarılabilir ve takılabilir parçaları olan kulaklık, rahatlığı, ses kalitesi ve en önemlisi de kullanılabilirliğiyle dikkat çekiyor.

Satış fiyatı: 210 TL

Alıntıdır. (Yazım yanlışlarını düzelttim.)

@MR.White ürün ses kartı ile birliktemi geliyor veya kendi içindemi bulunduruyor şuanda kullandıgım bilgisiyarda ana kartın ses kartı var yeterli olup olmacagını sorcaktım

Ürün ses kartı ile gelmiyor. Aynı ürünü bende yeni aldım gayet güzel ve rahat.

Birde almayı düşünüyorsan vatandan al en ucuz orada ben oradan aldım. (178tl)

@MR.White ürün ses kartı ile birliktemi geliyor veya kendi içindemi bulunduruyor şuanda kullandıgım bilgisiyarda ana kartın ses kartı var yeterli olup olmacagını sorcaktım

İçinde ses kartı yok, anakartına ait ses yongasını kullanacaksın. Yani stereo ses alacaksın, 5.1 yada 7.1 ses alamazsın.

Yardımlarınız için teşekkür ederim ses konusunda biraz titizimde aldıgı parayı haketmesi için .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı