ASUS D509DA vs Acer Swift 3 SF3114

Altan Özkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
2 farklı laptop arasında kararsız kaldım. Sizlerin tavsiyesini almak istedim.

Fiyatlarının ikisinin de 2899 TL olduğunu düşünün. Siz olsanız hangisini alırdınız. Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum şimdiden.

Birisinin ekranı Full HD birisinin diski az. Biri daha hafif biri daha küçük. Çok kararsız kaldım. :)

Genel fark karşılaştırması:

Son düzenleyen: Moderatör:
4 ay önce şirkete 2 tane aldım. Biri ryzen 3 128 gb. Biri ryzen 5 256 gb + rx540 var içinde. Ryzen 3 olanda şöyle bir problem var prize taktığımda makine restart ediyor. Ryzen 5 de hiç bir sorun yok. Kronik bir arıza yada bizim cihazda sorun olabilir bilmiyorum.
Senin 2 modelde biri 256 biri 128. Her iki modelinde fiyatının aynı olduğunu düşünürsek ve daha önce bu cihazları deneme fırsatım olmadığını varsayarsak kesinlikle 256 olanı seç derdim ama acer olanı bizzat kullandığım için çok memnunum tavsiye ederim. Sende ryzen 5 olana bak ve son olarak ram upgrade etmek kesinlikle gerekiyor 1-2 tarayıcı açtıktan sonra bellek kullanımı %99 larda geziyor. Bilginize..

Bu ürünlere kesinlikle yükseltme gerekir. Acer alırdım. Ekran yükseltmek mümkün değil gibi bir şey. Ama SSD yükseltmek basit. RAM yükselteceğin zaman onu da yükseltirsin. Tabi ki ekranlarını görmemiz gerek ama FHD kaliteli olur diye düşünüyorum. Ayrıca 14 inch daha küçük ve daha hafif.

Geri
Yukarı