ASUS D509DJ-EJ120 uyumlu RAM önerisi

jfkforum

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Merhaba, ASUS D590DJ-EJ120 model laptop için uyumlu 8 RAM önerisi alabilir miyim?
Bildiğim teknik detaylar GDDR5 ve 2400 MHz ancak CL değerini bilmiyorum.
Ürün altta ki linkte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın içindeki bellekler 2666 MHz. Fakat en fazla 2400 MHz desteği olduğu için bu hızda çalışıyordur. Sizin modelinizin aynısı hakkında direkt bilgi bulamadım. En yakın olarak bu model var.

Cihazınızda 4+4 toplam 8 GB bellek var. Bir slot anakarta gömülü. Yani sizin bellek takabileceğiniz bir tane slot var. 4 GB belleği çıkarıp yerine 8 GB bellek takabilirsiniz. Toplam 12 GB belleğiniz olur. 8 GB DDR4 2666 MHz SODIMM bellek alacaksınız. İsterseniz değişim yapmadan önce cihazın içini açıp kontrol edebilirsiniz veya teknik servise danışabilirsiniz. DDR4 2400 MHz bellek de alabilirsiniz. Büyük olasılıkla sorun olmadan çalışır.

Eki Görüntüle 639966

Sanıyorum ki sistemim 32 GB'a kadar bellek destekliyor, 16 alıp 4 + 16 kullanabilir miyim? Çünkü APU'da bellek yiyiyor. AIDA64'te 32 GB'a kadar destekliyor yazıyordu, benim bir bilgim yok. @helvaci

Dediğim gibi cihaz ASUS olduğu için yeterince teknik bilgi bulamadım. Sitesinde 12 GB toplam destek yazıyor. Dediğiniz gibi bir yükseltme yapabilmek için teknik servise model numaranızı vererek danışın. Onay verirlerse aynı özelliklerde 16 GB bellek eklemesi yaparak toplam 20 GB olarak kullanabilirsiniz.

Dediğim gibi cihaz ASUS olduğu için yeterince teknik bilgi bulamadım. Sitesinde 12 GB toplam destek yazıyor. Dediğiniz gibi bir yükseltme yapabilmek için teknik servise model numaranızı vererek danışın. Onay verirlerse aynı özelliklerde 16 GB bellek eklemesi yaparak toplam 20 GB olarak kullanabilirsiniz.
Son bir sorum olacak zahmet olmazsa, sizce APU'da ki Radeon grafik birimini devre dışı bırakmalı mıyım? 2 GB bi Ram yiyor, 2 GB'a değer mi? Sistemde ekstra MX 230 var. @helvaci

Laptoplarda onu devre dışı bırakamazsınız. 2 GB kullanır.

Sitede 12 GB destek yazıyor. Daha fazla destek olabilir ama bunun garantisi yok. Boşuna zaman ve para harcama ihtimaliniz var. O yüzden ben ancak bu kadar söyleyebilirim. Siz teknik servise danışın veya riske etmek isterseniz 16 GB bellek takın.

Bellekler 2666 MHZ değerinde çalışsaydı CL19 olarak çalışacaktı. 2400 MHz değerinde çalıştığı için CL17 olarak çalışıyor. Cihazın içindeki belleklerle aynı. Onlar da CL19 ama 2400 MHz değerinde çalıştığından CL17 olarak görünüyor.

spdcpuz.png

Bellekler 2666 MHZ değerinde çalışsaydı CL19 olarak çalışacaktı. 2400 MHz değerinde çalıştığı için CL17 olarak çalışıyor. Cihazın içindeki belleklerle aynı. Onlar da CL19 ama 2400 MHz değerinde çalıştığından CL17 olarak görünüyor.
O halde CL19 alırsam yine o da CL17 olarak çalışacak değil mi? @helvaci

Geri
Yukarı